Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RRDtool - ping - linux

Dobrý den.
Jsem jen uživatelem raspi a pot5eboval bych graf s pingem na jednu IP.

rrdtool.html

Mam adresař /home/pi/ping/
Přes ten první skript se mi vytvořila databaze latency_db.rrd.
Takže mam v adresaři /home/pi/ping/ databazi latency_db.rrd.

Nedaři se mi rozchodit skript update_rrd_database.sh

#!/bin/bash
#
### set the paths
command="/sbin/ping -q -n -c 3"

gawk="/usr/local/bin/gawk"

#rrdtool="/usr/local/bin/rrdtool"
rrdtool="/home/pi/ping"

hosttoping="192.168.0.1"

### data collection routine
get_data() {
    local output=$($command $1 2>&1)
    local method=$(echo "$output" | $gawk '
        BEGIN {pl=100; rtt=0.1}
        /packets transmitted/ {
            match($0, /([0-9]+)% packet loss/, datapl)
            pl=datapl[1]
        }
        /min\/avg\/max/ {
            match($4, /(.*)\/(.*)\/(.*)\/(.*)/, datartt)
            rtt=datartt[2]
        }
        END {print pl ":" rtt}
        ')
    RETURN_DATA=$method
}

### change to the script directory
#cd /tools/rrdtool/latency/
cd /home/pi/ping/

### collect the data
get_data $hosttoping

### update the database
$rrdtool update latency_db.rrd --template pl:rtt N:$RETURN_DATA

pi@raspberrypi:~ $ /home/pi/ping/update_rrd_database.sh
/home/pi/ping/update_rrd_database.sh: řádek 38: /usr/local/bin/gawk: Adresář nebo soubor neexistuje
/home/pi/ping/update_rrd_database.sh: řádek 39: /home/pi/ping: je adresářem

Nastroj 'rrdtool' musis najprv nainstalovat a pravdepodobne aj dalsie podporne prikazy ako napriklad 'gawk' a nielen zmenit ich cesty v tom skripte.
rrdtool je program ako napriklad VLC a ten nespustis tak, ze v nejakom skripte prepises jeho cestu bez toho aby bol nainstalovany.