Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze se připojit k wifi v práci - dříve bez problémů..

Dobrý den,

mám takový problém, jen na wifi v práci. Dříve jsem se normálně připojovala, síť to bez problémů našlo, zadala jsem heslo a vše bylo ok, dál se notebook připojoval automaticky. Teď jsem byla s notebookem týden v zahraničí. Nic se ale nezměnilo, na domácí wifi se mi po dovolené připojil zpět a funguje. Dnes jsem ale přišla do práce a notebook danou síť ani nevidí. Všechny ostatní (nějáké restaurace okolo a podobně) vidí a lze se s heslem připojit, ale tuhle specifickou síť nevidí. Veškeré možnosti jako vypnutí/zapnutí, jít blíž k modemu, kontrola aktuální verze ovladače, různé běžné rady na internetu jsem už vyčerpala a ani náš "ajťák" mi nebyl schopný pomoct, nabídl mi připojení přes kabel, což pro mě prostě není optimální řešení, hodně po firmě běhám a notebook mívám často s sebou. Nenapadá vás nějáké (ne běžné - odzkoušeno víceméně) řešení? Fakt už jsem z toho na nervy, nikdy předtím jsem ten problém neřešila..

Moc děkuji za jakékoliv rady..

• Takze dle príspevku, jsi zkousela více moznych manipulací?
• Zacneme prece jen temi základnímy, "Region", "zeme" je správne nastavena, tak jako "Pásmo" pro Wifi na tvém Notebooku ?

[TiP] ~ Zeptej se vaseho IT jestli nemáte zaplnené IPs.
Co to znamená ? Pred dobou jsem resil prípad, kde se neslo pripojit na Wifi sít jedné, takové schúzkové místnosti, kde jsem az náhodou dosel na to, ze byl povoleno pridelení jen urcity pocet IP.
Jak to mám chápat ?
• Predstav si vesnicku, ta má "Domecky", kazdy domecek má "císlo /IP adresa", ale vesnicka je limitovaná na 200 domecku = 200 IP adres, no a kdyz ty prijdes do této vesnicky, uz není volny domecek, nemás domecek, nemás IP :-) (vás IT éracovník by to mem vedel, i kdyz to nemusí by jádro problému, radeji bych to overil)

• Zda-li máte moznost pripojení pres WPS, zkus WPS.

Limit IP máme min na 100, takže to možné není (je nás tu všehovšudy asi 15).
Pásmo by mělo být nastaveno správně, kontrolovala jsem. Hádám, že kdyby nebylo, tak se nepřipojím ani doma a podobně..?
Jinak nechápu tu radu s WPS... já to připojení ani nevidím v nabídce, přestože jsem na tom připojena přes mobil, tak prostě na notebooku tu možnost ani nevidím.

WiFi siet nemusi byt vidiet v tychto pripadoch:
- V nastaveni routra je zakazane zobrazovanie SSID
- Siet je na takom cisle kanalu, ktory pocitac nenaladi (typicky 12, alebo 13)
- Pocitac je mimo dosahu WiFi AP/Routra (niekto mohol znizit vysielaci vykon routra)
- Je tak velke rusenie, ze oznamovaci ramec siete je vzdy poskodeny
- Existuje nejaka nekompatibilita medzi routrom a ovadacom wifi karty v pocitaci
- nieco ine