Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje Internet - Neznámá síť - ethernet Windows 10 Pro

Zdravím,

kdyby mi někdo dokázal poradit, byl bych mu moc vděčný.

Na pracovním PC včera vše fungovalo jak má, dnes ráno po příchodu do kanceláře, se mi u tray ikony zobrazil žlutý vykřičník, hlásí neznámou síť. K internetu se nepřipojím, nefungují ani síťové disky ani účetní software Pohoda - který jede přes sql.

Kabel jsem zkoušel zapojit do jiného PC, v kabelu problém není, ten je nepoškozen a funguje normálně.

Jedná se o síťové připojení. Počítač je připojen k routeru pomocí klasického ethernet kabelu, z routeru jsou živi další PC a na těch funguje všechno normálně, tudíž se zdá, že bude problém přímo s PC.

Napadá vás někoho nějaké řešení? Budu rád za každou radu. Přikládám screen z ipconfig all z příkazovýho řádku.

M.

Děkuji za odpověď! Přikládám ipconfig z funkčního počítače.

C:\Users\Petra>ipconfig

Windows IP Configuration

Wireless LAN adapter Wi-Fi:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :

Wireless LAN adapter Připojení k místní síti* 12:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :

Wireless LAN adapter Připojení k místní síti* 3:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :

Ethernet adapter Síť Ethernet:

Connection-specific DNS Suffix . :
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 10.0.0.155
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 10.0.0.1

Ethernet adapter Síťové připojení Bluetooth:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :

Tunnel adapter Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Connection-specific DNS Suffix . :
IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2001:0:5ef5:79fd:5c:3d78:c1b2:a57d
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::5c:3d78:c1b2:a57d%11
Default Gateway . . . . . . . . . : ::

Tunnel adapter isatap.{8E06BB1F-CEAD-44DF-958F-CB1B4AAC97D8}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :

C:\Users\Petra>

dnes ráno po příchodu do kanceláře

má být nastavena pracovní síť/v zaměstnání - je?
dá se vynutit:

REGEDIT4

; To Set Unidentified Networks to Private (Work) Network Location
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\Signatures\010103000F0000F0010000000F0000F0C967A3643C3AD745950DA7859209176EF5B87C875FA20DF21951640E807D7C24]
"Category"=dword:00000001

údajně "firemní" pc je skládačka s nforce chipsetem? to je vtip?

že výpis z firemního pc neřeší správce_it, ale kdosi místo inteligentního sejmutí to fotí foťákem pro mě znamená, že to řeší někdo, kdo má být jen uživatelem, ale nemá raději na nic sahat.