Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aktualizacia WIN 10

Zdravim, mam tablet CHUWI Vi8 Plus, ma 32 GB (28.9 GB) eMMC s Win 10 a chcem spravit velku aktualizaciu Win. Ta sa vsak nespusti, nakolko potrebuje 18 GB miesta, ja mam volne len 14,4 GB. V tablete je funkcna 64 GB Sd karta,ked pripojim 16 GB USB kluc,je tiez funkcny az nato,ze update tento volny priestor nevidi alebo s tymto volnym priestorom nechce pracovat ako aj s SD kartou, nakolko vyhlasuje, ze je malo miesta. Da sa s tym nieco robit ?

niečo sa hádam nájde, ak nie, tak je to dosť blbé, aby čistý windows bol natoľko veľký že sa ani neupdatne
dočasne môžeš vyhodiť aj tieto dva súbory, hyberfil určite (vypneš hibernáciu, rýchly štart), pagefile hádam tiež (vypnúť stránkovací súbor)

Tie subory sa nemazu! Ale vypne sa hibernacia prikazom powercfg -hibernate off a zmizne hiberfil. A v ovl.panely-system v sekcii o vykone je nastavenie virtualnej pamate a tam si nastavis nepouzivat, a zmizne subor pagefile. Snad mas dost RAM, aby to zas nepadlo na tom ze nemas dost RAM bez toho pagefilu.

Stacilo vypnut hiperfil a uvolnene miesto stacilo na prebehnutie uspesnej aktualizacie. Neviem naco MS potreboval tolko miesta, ked po update ostalo na C: volne miesto 9,1 GB hoci tam pribudol adresar Win old s velkostou 6.7 GB. Vdaka za pomoc - oznacit ako vyriesene.