Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problémy s napalovačkou DVD RW.

Chcem požiadať o nejakú pomoc. Jedná sa o napalovačku DVD RW LiTE_ON DVDRW SOHN-8125. po preinštalovaní OS Windows XP ,hľadám obal v ktorom som ju kúpil /8-2005/ neviem či treba napalovačky zvlášť inštalovať. Chcem si tam možno pridať Firmware - aké by boli úskalia - nekazí sa to? Keď chcem napalovať cez DEeP Burner alebo NERO na DVD fotky - /je ich strašne veľa, alebo stiahnuté WWW stránky / - tak to potom možno prečíta a možno nie aj s chybami - pritom na tej istej napalovacke napáli na CD bezchybne.

Vypalovačku není třeba instalovat.
Firmware není potřeba přidávat, určitě ve vypalovačce bude.

tak to potom možno prečíta a možno nie aj s chybami

To se teda musíte rozhodnout, zda ano nebo ne.
Nebo to snad hlásí nějaké chyby? Můžete je prozradit?

CD/DVD mechaniky spravidla nie je nutne instalovat. pozrite, ci sa vam spravne detekuje (nazov) mechanika v Device managery pod polozkou "DVD/CD-Rom drives". ak je tam zobrazena spravne, dalej by som to neriesil.

upgrade firmware-u je, podla mna, bez problemov, robil som ho uz velakrat a vzdy bez problemov. obcas treba dat pozor na to, ak upgradujete z velmi starej verzie, ze niektore ugprade su dostupne len z novsich. trebars z v1.0 na v1.5 upgradnete v pohode, ale napr. uz v1.6 viete upgradnut len z v1.5, zo starsej nie. to bolo napriklad u mna pri Teac. preto je potrebne si precitat popis aktualneho firmware-u. vela zdaru