Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč mi nejdou regulovat otáčky ventilátorů?

Dokážete mi někdo poradit, proč mi v SW od Asusu AI Suite II nejdou regulovat otáčky ventilátorů? Nejde mi ani nastavit křivka, dle které se mají otáčky řídit. Napájení ventilátorů je 3-pin, deska Asus Sabertooth P67. V BIOSu mám zapnutý Q-Fan Control. Ventilátory se trvale točí max. otáčkami.

Ne, ten Q-Fan je právě pro to. Uživatel si může pro libovolně zapojený fan regulovat napětí (tvorbou křivky), takže z 3-pinu má vlastně jakoby takový 4-pin PWM, i když má ve skutečnosti 3-pin.

Pro tazatele: to bude nějaká prkotina, něco nemáš v BIOSu zapnuté, nebo něco fyzicky špatně zapojené. Redukce na low voltage nepoužíváš, hm?

Splietas nezmysly.
Reguluje sa zasadne len 4pinovy vetrak, pretoze na to je ten pin. A vsetky tie krivky aj vsetko je pre 4pinovy vetrak.

Ked chce regulovat 3pin vetrak, tak musi doska vediet menit napatie toho vetraku, bud sa to da nastavit specialne v BIOSe ze MAM 3pin VETRAK - YES, alebo ak to tam neni tak doska 3pin regulovat nevie.

Asus desky mají obvykle 1 či 2 4-pin PWM konektory pro CPU chladič (2, když chceš zapojit na chladiči 2 fany, např. Noctuu), všechny ostatní jsou prachsprosté 3 piny. V BIOSu desky si softwarově můžeš nastavit rozdílná napětí pro každý 3pin zvlášť, takže si můžeš zvolit, jestli do něj poteče 12, 10, 8, 6 nebo i méně - pokud to větráček zvládne - voltů a podle toho se ti bude točit na 1500, 1000, 600 otáček atd. Uživatelsky je to skoro foolproof, protože si můžeš nastavit křivku (teplota). Tímto vlastně obchčiješ nutnost mít 4pin fany, které jsou dražší, než obyč 3pin...