Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Harddisk

Hele mám HDD na kterým jsou data a potřebuju ty data smazat jinak řečeno ten HDD potrebuju sformatovat aby byl "jako novej"... Jak na to? Pozn.: Je to Western Digital SATA, mám k tomu jen ten SATA kabel toť vše + mám ve funkčním pc ten samý harddisk a na tom data který bych si nechtěl poškodit

Zapojis ho do PC, nabootujes z toho spravneho disku na ktorom mas windows (nastavis si v BIOSe boot order) a pomocou programu napr. killdisk ho cely prepises nulami vo Windows napriklad.
Pri vybere disku davas pozor ze ktory prepisujes (poznas to napr. podla oddielov ak su odlisne vytvorene), alebo docasne ten co nechces zmazat odpojis (pri vypnutm PC samozrejme).

Dobře tak já tam mám teď 1 hdd, zapojim ještě jeden (ten který chci smazat) to umím ale ten další krok s tím biosem moc nechápu tak se radši zeptam. Po zapojení toho druhyho HDD zapnu pc a otevře se mi BIOS nebo ho otevřu sám a tam nastavim to jak si mi poradil pak jdu dál normálně do Windows a stahnu ten sw ve kterým nastavím smazat ten druhej disk

Tak prostě ten správný disk odpoj,nabootuj třeba z instalačního DVD Windows nebo ten manager z odkazu od ledníka nahoře a dej zformátovat disk,co tam vidíš.Pak připojíš správný a tomu prázdnému přidělíš písmeno ve správě disků.
A jinak v BIOSu je 1.disk jako HDD0 a 2.jako HDD1,tak bacha.