Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Černá obrazovka při startu PC

Zdravím, prosím vás, ze dne na den, zapnu PC, vše se rozjede, je slyšet ventilátory, ale tady končímne. Nesvítí myš/klávesnice, z toho jsem usoudil že se to nedostalo přes boot.
Zkusil jsem monitor jinde, funguje, ten je ok, další mě napadá karta, zkusím sehnat jinou, ale tedy.. je nová, snad půl roku a teploty byly vpořádku

Teď jsem zkusil starou kartu, normálně vše jede, jsem ve Windowsu,
takže stoprocentně karta ? než ji budu reklamovat, je fakt stará jen půl roku, to se mi nechce věřit a teploty byly ok,
zkus ji ještě na jiném pc ? A nejspíš by nebylo naškodu přeměřit ten zdroj, takhle, může být špatný i tak ?
Když tu novou kartu třeba nedává zrazu a starou ano ? Díky