Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dell napájen ze sítě, nenaníjí se...

Dobrý den,
mám dell inspiron 1564, ale nemám k němu originál zdroj, používám místo něj zdroj HP.
Oba zdroje jsou 3-pin, ale u toho HP zdroje to při startu v biosu píše, že zdroj nebyl rozpoznán atd...
S tímto souvisí i další neduh, že se nenabíjí baterie, s originálním zdrojem nabíjení funguje.
Zajímalo by mne, jestli je to možné nějak ošidit aby to nabíjelo i s HP zdrojem, nebo jestli máte někdo zkušenosti
s neoriginální nabíječkou, kterých je na trhu plno, jestli by to fungovalo, nebo opravdu musím koupit nový originální adaptér...

Předem děkuji všem za rady :)

Stejný problém jsem řešil. Je to tím že dell má ochranu.Pokud nerozpozná nabíječku (není originál) tak vyhodí chybovou hlášku,sníží takty procesoru a nenabíjí.Vyřešil jsem to pomocí koupě univerzální nabíječky (cca 600-700kč, podle výkonu),která má jeden konektor pro notebooky HP a druhý pro Dell.Nedá se to jinak obejít než koupit novou origo, nebo univerzální.

tuto mám: https://www.czc.cz/connect-it-notebook-power-unive rzalni-adapter-90-w/125412/produkt bez problému nabíjí Dell Latitude D810

Tak logicky ze hp a dell su nekompatibilne, neni to nijak standardizovane.
Mozes si skusit hladat googlom ze co presne tam dell chce mat na tom pine, v zavislosti na vykone nabijacky, a nabastlit si tam to co tam ma byt. Ale na to asi nemas naradie a znalosti inac by si sa nepytal. Jednoduchsie je kupit spravny adapter pre dell.

PrDell zdroj má na prostředním pinu nějaký obvod narozdíl od HP, který tam má odpor 220k připojený na +. Napájet a nabíjet delláckým zdrojem HP jde po úpravě (vyřadit uvnitř zdroje ten integráč a připojit tam místo něj ten odpor), naopak to nejde. Jedině, jak tady píšou, koupit univerzál s koncovkou pro prdell. Nebo se zkusit zeptat u dellího distributora, jestli nemají v nabídce redukci z jiného zdroje, ale to pochybuju.