Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Asus X550V - výběr ram

Zdravím, jsem tu zase s prosbou. Jaká pamět by byla vhodná pro notebook ASUS X550V?
Specifikace: Intel Core i3 3110M 2,4Ghz
Nvidia GeForce GT 720M 2GB
4GB DDR3 RAM
Windows 8
1TB HDD

Potřeboval bych 4GB modul, ale nevím kam se dává, a ani vlastně nevím, jaký bude sedět, na mém starším Aceru to bylo jinak. Screen zde: postimg.org/image/luy780vrx (myslím že tam se dává, ale pro jistotu.

Díky za každou radu.

Jinak když hraju třeba GTA V tak mám RAMku na 90% vytíženou a strašně se mi seká zvuk, obraz. No prostě nehratelný, problém GPU to nebude, protože by se nesekal zvuk, procesor je vytížený jen na pár %. Takže to asi budou ramky.

No tak si tu RAM skus dokupit, ked ju mas obsadenu. Alebo odinstaluj hovadiny ktore tu RAM zaberaju zbytocne, pripadne updatnut nejake zavadne ovladace ktore zaberaju moc RAM (neuvolnuju lebo bug), apod.
P.S. teplota grafiky a CPU je kolko ked sa to seka? Skus speedfan ci ich nevie vycitat, viz tam tlacitko Configure ze ktora hodnota je odkial.

Windows je čistý, žádné tuniče, antiviry, nic. Jen steam a GTA 5 + The Forest a kancelářské věci jako Word, a také nejnovější ovladače grafiky a Intel HD Grafiky. Nic jsem nestahoval z netu, vše je zakoupené (abych měl jistotu že nemám viry)
Teploty: CPU 56° GPU 0° (?)

Pozeraj to vtedy ked ti padnu FPS, ze kolko tam bolo. Zapni si tam graf teplot a nechaj to na pozadi bezat aby si to videl ked zacnu padat FPS a ukoncis hru a vidis graf. Lebo toto su teploty najskor nejake bez zataze.

Ked to neni teplotami tak vtedy ked zacnu padat FPS rychlo ukonci hru a predtym uz maj otvorene na pozadi ctrl-alt-del spravca procesov si pozri vytazenie CPU ze ci nieco ine nevytazuje CPU a aj nakolko boli vytazene (vidis tam grafy), a aj kolko RAM bolo zabrate ked to zacalo padat (tusim tam tiez su grafy o RAM aby si videl kolko bolo ked padali tie FPS). A vidis aj ktore procesy kolko RAM zaberaju.

Když mi padají FPS tak teploty CPU- 55-57-60-62-65° a GPU 54-55-57-67max. když vypnu hru tak moje vytížení CPU klesne tak na 5-10% a později tak na 2%. RAM bylo na 94%. Asi 2700MB zabíra GTA 5 proces. Počas hraní mám procesor cca na 70-80%, z toho 61-73% zabírá GTA 5 proces.

U tej RAM si vsimaj fyzicku RAM ne celkovu. Alebo vyuzitie swapu, ak zacne stupat tak je to jasne malo RAM. Ak nezacne stupat swap, tak to neni RAMkou potom, aj pri 94% obsadenej je stale 6% volne :) Ale ked chces si tu RAM rozsir, 8GB je dobre mat ked hras hry, mozno to je fakt tou RAM, a seka to v zavislosti od zlozitosti sceny v hre alebo co.

Co sa tyka RAM tak si pozri napr. pomocou CPU-Z na karte SPD ze jaky RAM modul tam mas aktualne (idealne presne modelove oznacenie a potom si googlom najst co to je presne zac), a googlom si najdi video ze jak sa tam da upgradovat RAM, das si hladat slova asus a model notebooku a slovo upgrade RAM a slovo youtube apod.

Tak je to tam napajkovane.
Mas IvyBridge CPU t.j. mala by tam fungovat akakolvek DDR3 SO-DIMM 4GB (1,5V). Mas tam 1600ku tak si kup tiez 1600ku.
Ale neni zarucene ze tam vobec mas RAM slot, nikto vyrobcovi neprikazuje ho tam pajkovat. Najdi si video a pozri si to. Bude nutne to rozobrat.

Ale skus si v CPU-Z pozret ci to nevypisuje RAM voltage niekde, ptz IvyBridge podporoval uz aj 1,35V (DDR3L) RAM, vyrobca mohol zvolit bud 1,35V alebo 1,5V a ja neviem co zvolil tvoj vyrobca v tom tvojom ntb.
Oni 1,35V sice zvladaju aj 1,5V (v shopoch pisu ze "dual" napatie apod) ale je lepsie tam dat spravnu podla toho co je tam zrovna teraz, nech BIOS z toho neni zblbnuty ak tam bude vidiet ze to chce rozdielne napatie, ptz napatie RAM je len jedno.

P.S. ale ked si dam do googlu x550v ram tak shopy nukaju 1,5V, https://www.offtek.de/asus/laptop-speicher/x-serie /x550vc-ram?module=1473343&source=google_shopping& gclid=CLveg-XG384CFQgq0wodPL0CDw, takze zrejme vyrobca zvolil 1,5V tak si kup normalnu 1,5V DDR3 SO-DIMM.