Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 licenční klíč

Zdravím,

Dostal se mi do ruky jeden počítač, který nedetokoval HDD při bootu. Otevřel jsem, zdálo se že je odpojený HDD konektor. Zapojil jsem to a počítač se rozeběhl bez problémů. Tou dobou tam byli ještě WIN 7. Poté jsem aktualizoval na WIN 10. Bez formátu. Počítač chvíli běžel (několik dní) a poté vyhodil několikrát BSOD s chybou typu "Unexpected store exception", poslední BSOD byla typu "xx xx died". To už jsem nezachytil. A nyní opět nedetekuje HDD při bootování. Na viry čistý, počítač je téměř jako nová instalace.

Chtěl bych zkusit ještě udělat čistou instalaci, jestli něco není nakopnuto. Bohužel mi teď počítač nenaběhne a nikde nemám uschovaný licenční kod na WIN10. Pouze WIN7 zezadu na obrazovce.

Lze použít serial number z win7 na win10 ? Někde jsem dohledal z prosince loňského roku, že na insider verzi to jde. Ale nevím, zda-li to jde použít už či ne.

Díky za info.
p.s. pokud by někdo tušil, co to může být za chybu (hardware), budu si toho vážit.

zdálo se že je odpojený HDD konektor.

či sa Ti niečo zdá alebo nezdá je fakt "dôležitá" informácia... Buď je alebo nie je...

Zapojil jsem to a počítač se rozeběhl bez problémů. Tou dobou tam byli ještě WIN 7.

a u toho láskavo zostaň... Žiadne Win 10 tam nedávaj...

P.S. "na viry čistý" ale "nedetekuje hdd" - "Bohužel mi teď počítač nenaběhne"..., ako môžeš niečo testovať na viry človeče? srandu si rob z králikov...

Ať reagujete na co reagujete.

Moje jediná otázka byla, zda-li už lze použít klíč z původních Win7 při instalaci Win10.

zdálo se že je odpojený HDD konektor.

Ano, původně se mi zdál, že kabel byl odpojený (nikde se nehoupal, možná byl lehce vylezlý). Těžko už takhle povím, já ho hmatem domáčkl, zda-li sedí. Odůvodňoval jsem to tím, poněvadž PC byl předtím v servise se stejnou závadou a vráceno to bylo jako "opravené". <-- neřeším, jak to bylo. Já to dostal do ruky po několika měsících nepoužívání.

"na viry čistý". Pročistil a projel jsem na viry, tak jako čistím každý jiný počítač, který se mi dostane do ruky.

O tom, jestli budu nebo nebudu používat win 10 či win 7 si, prosím, rozhodnu sám ;-). Bez urážky.

Pouze dodatkem jsem se tázal, zda-li někdo nemá zkušenost s podobnou "HW chybou".