Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zakladní deska nefunguje s jiným cpu

Ahoj dnes mám problém s PC: základní deska asus p4b533 s procesorem pentium 4 2,4ghz,2gb ram,radeon 9600,250gb disk.

Vše funguje normálně dokud ,cpu nevyměním za výkonější pentium 4 3ghz s hyper-threding potom pc zapnu a nic se nezobrazí.

Paměti ok.Nechápu proč by stejný procesor se stejným socketem nemohl fungovat v tomhle pc?

Díky za help

Jakou mas revizi desky!

Obvykle byva primo na desce vytisteno P4B533V pro prvni revizi a pro druhou napriklad P4B533V rev2.

Mohlo by to byt i v manualu nebo v dokladu o koupi, nekdy maji revize neco viditelne odlisneho, zkontrolujes z webu vyrobce obrazek a parametry obou revizi a ktera se shoduje s tvou deskou.

Karel pise, ze nepodporuje ten procak rev1 jen rev2.

Predpokladam, ze ty mas P4 Northwood zatimco ten novy je P4 Prescott. Kdyby to bylo jen o frekvenci, tak by to jit melo pouhym podtaktovanim, ktere by melo fungovat automaticky, ale v tvem pripade to bude i jina rada a proto tam ten procak nepujde.

Edit:
Nech tam teda ten puvodni.

Jinak tady je seznam Pentii 4:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Intel_Pentiu m_4_microprocessors

Vidis, ze jich je hrozne moc a je to uz dlouha doba, abych ti rekl, ktere sly vyborne taktovat a ktere nikoli. Pamatu ji si jen, ze kamos mel P4 2,4GHz a vytahl ho nekam ke 3GHz, zalezelo tehdy hodne na pametech, protoze se taktovala FSB a s tim pameti souvisi. Ja mel P4 2,6GHz a uz jsem ho tak moc nevytahl, pak jsem poridil P4 3,2GHz 800FSB Prescott.
Jinak ty procaky se delaly s FSB 400, 533 a 800MHz, takze i kvuli tomu to nemusi jit, pokud treba mas max. FSB 533 a novy procak ma 800. Myslim, ze nejlepe se taktovaly ty 533, ale uz si to poradne nepamatuju.