Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem po instalaci nové grafické karty, pomalý pc

Zdravím,
popíšu problém, prvně ale zakladní info o tom co jsem měl:
procesor: AMD Phenom(tm) II X4 965 Processor 3.40GHz
Základní deska: Asus M5A97 Pro
Grafická karta: Radeon HD6900
Ram: 2x4GB Kingston Hyper Blu
Zdroj: 600w
HDD:500GB
Windows 10 64-bit
Takže, mám tuto sestavu na hraní her, vše šlapalo ok, hraju hlavne CS:GO ale i jiné hry. Skyrim a Fallout 4 jsem rozjel na full a žádný sekání nebo tak. Koupil jsem si ale na Steamu GTA V a rozjel jsem to jen na minimum a sekalo se to, tak jsem koupil ramky 2x4GB a stejný problém, tak jsem si pořídil kartu rx480 8GB. Rozjel jsem hru v docela slušné kvalitě ale stále ne na full, jsou tam možnosti nastavení MSAA, max můžu dát 2x, při dalších možnostech 4x a 8x se to seká hodně. Nicméně, větší problém je, že se mi začal sekat komp už jen při běžném prohlížení internetu. Mám třeba puštěný internet rádio a při otevírání dalších stránek v prohlížeči se to seká tak jednorázově, CPU při tom skáče na 100%. Dal jsem do pc staré ramky, celkem už mám 12GB, GTA ale čerpá jen paměť z GPU, nevím proč. Předem píšu, že nejsem moc znalej, tak prosím, žádnej hate.:) Zkoušel jsem různé programy na update ovládačů, třeba driver toolkit, něco to našlo a vše updatovalo ale furt nic, dále nějaké programy na opravu registru, stále nic. Dále Malwarebytes, něco to našlo, odstranilo + Avast. Furt stejný problém, seká se mi komp jen při prohlížení Webu, a CS:GO mám ping 8 a seká se to stejně. Tak mě napadá jestli ta grafárna neladí moc s ostatními komponenty, hodně lidí psalo na jiných fórech o zdroji ale na krabici píše min 500w, mám 600w zdroj. Poraďte prosím, děkuju:)))

našel jsem ale jeden comment:

You have to manually install the driver in device manager.

Open device manager by right clicking the start button and then click "Device Manager". Look under "IDE ATA\ATAPI Controllers" and then right click on "Standard SATA AHCI Controller" and click "Update Driver Software". Click on "Browse my computer for driver software" and then browse to where the AMD installer extracted the files. It should be "C:\AMD". Make sure the box for "Include subfolders" is checked then click on "Next". It should update the driver and rename it to "AMD SATA Controller". Click on "Close" and then reboot your system.

That's it, after rebooting your CD/DVD drive should show up and work again

V device manager neni IDE ATAÄAPI Controllers, můze to být ono?

tak jsem to vrátil zpátky na win7, nicméně, při opětovné instalaci ovládačů jsem si všiml, a v okénku amd autodetect utility je pro to i pole, balíček neobsahuje chipset driver. No neměl jsem ho celou dobu nainstalovaný, měl jsem za to, že ten program to tam má, někdy ale nestačí klikat next. Každý někdy chybuje, tak prosím žádný hate, třeba tento thread někomu pomůže taky, pokud na to zapomene jako já, mějte se fajn a díky za ochotu:)