Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava k programování za 35k

Ahoj, skládám sestavu kolem 30—35k (s monitorem). V HW se moc nevyznám, prosím o zhodnocení. Je určená primárně k programování.

Přemýšlím nad tím, že bych si to nechal sestavit zdarma od CZC. Máte s tím někdo zkušenosti? Případně, musí se ještě něco dokoupit (kabel do zdroje)?

Jenom nevím, jestli není grafika moc drahá...

Původně jsem chtěl dva monitory, ale asi si koupím jeden 27”.

A ještě prosím o radu s klávesnicí. Byli byste moc hodní, kdybyste mi nějakou pomohli vybrat: s jednobarevným podsvícením, samozřejmě num blok, programovatelná výhodou, něco okolo 500 Kč. A set s myší by byl taky fajn. Díval jsem se na tuto: https://www.czc.cz/genius-km-g230-cz/143948/produk t

Zde je link na CZC: https://www.czc.cz/cia0ku57j6hrhb5ikdov3tip99/sezn am

Díky moc :)

A co budes programovat? Na programovani ti staci jakykoliv stroj s integrovanou grafikou.

V podstate nemuzu rict, ze by ta sestava byla spatna, ale zda se mi prehnana.

Procesor bych vzal i5-6500, pokud na tom nebudes delat nic narocneho, jinak samozrejme to i7-6700.

Desku maji ted zase uz v CZC Asus B150M Pro Gaming, coz je asi nejlepsi bezna microATX deska.

SSD bych zvolil spis Samsung 850 EVO nebo Crucial MX200.

Edit: Jo, jsem zapomnel klavesnice: podsvicena seriozni okolo 5 kila ani omylem, pocitej tak minimalne 1500,- nebo vem tu vybranou a pak si nestezuj, lepsi v te cene nenajdes.

A co budes programovat? Na programovani ti staci jakykoliv stroj s integrovanou grafikou.

• Voilà, intel i3 by bylo na prumer nejvhodnejsi, pujde spis o to, jake IDE minis pouzivat a dle neho vyvodit HW naroky.
*Na vetsinu IDEs staci prumerné PC, na HTML postaci i s intel Atom x7 + 2Gb DDR3 .

• V opacném pripade, na programovani Pro 3D, CPU typu <Xeon> a GPU <Fire nebo Qudro> 8/16Gb RAM, SSD nebo HDD/*Raid

Asi blbá odpověď, ale „všechny možné“... Já nevím, třeba Sublime text, atom, Microsoft visual studio, android studio, code blocks... A taky bych občas chtěl něco vyrenderovat v Cinemě 4D. A taky aby ten PC pár roků vydržel, jako aby třeba za 5 let nějak zvládal nové programy.

• Rozumim, zkratka se chces ucit programovat a zkusit co ti bude nebude vyhovovat a nehces byt nijak HW omezen.
Za 30K je spise na 3D a rendovani, za 30 jde poskladat uz neco slusnejsiho, ale na tvé uceli je to zbytecne moc. Na takove ty Sublime, staci Single Core 1.5Ghz a 1Gb RAM a ty chces neco za 30 000 :-)

[TiP] ~ Zrejme b udes mladsi kluk, postav si nejaké herni a mas to, tak si muzes programovat i hrat.

Ta první věta je správně, ale fakt nechci pc za pár tisíc ;) Je mi jasné, žes to nemyslel doslova, ale fakt chci něco v takové výkonové kategorii, jako je ten seznam, co jsem posílal, jenom tam třeba nejsou nejlepší komponenty, a s tím jsem chtěl poradit. Taky jak jsem psal, aby PÁR roků vydržel. Jsem mladší kluk jak jsi psal, ale hrát na tom moc neplanuju... Spíš možná nějaké ty grafické programy, třeba photoshop atd. :)

"...Herní set klávesnice a myši...", takže sestava na zapařování. Jaksi neznám IDE s tak vysokými nároky na výpočetní výkon a ani nepředpokládám kompilování složitých projektů několikrát denně, jak je třeba linuxové jádro.
V osnově, kterou jste vesele ignoroval, by měl být bod: "NELHAT o účelu sestavy!"

Já se jenom normálně ptám, s HW nemám (téměř) vůbec žádné zkušenosti, tak jsem doufal, že mi tu někdo poradí a ne že bude pomlouvat... A mimochodem, proč bych k tomu nemohl mít herní set klávesnice?! Je to snad moje věc, ne? :)