Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava + monitor pro programátora

Dobrý den,
po letech si musím koupit nové PC.
1. Něco našetřeno mám, finance nejsou až tak důležité.
2. Programuji převážně v PHP a spol., což může i s ladícím prostředí Apache + MySQL běžet na čemkoli. Ale občas si v Céčku vytvářím různé algoritmy řešící matematické úlohy s velkým počtem náročných cyklů. Snažím se vytvářet číselné třídy na příliš velká nebo příliš malá čísla. Řekl bych, že potřebuji rychlý procesor, ale nerozumím tomu, opravte mě, prosím. Klasickým příkladem jsou algoritmy na co nepřesnější výpočet pí. Toto je IMHO nejdůležitější část otázky.
3. Windows 10 + Linux, instalaci si ošéfuji sám.
4. Radši bych PC sestavené, moc to neumím.
5. Monitor takový, abych si mohl testovat webové aplikace, jak je vidí uživatel. Pro matematické úlohy není důležitý. Hry nehraju žádné.
6. Periferie nepotřebuji.
Děkuji.

Ano, na matematicke narocne ulohy je treba silny procesor. Zalezi jen na tvych financich, jestli si vystacis s i3 nebo pridas na i5 nebo vezmes i7.

Pocitac si nech zadarmo sestavit u CZC, nebude plombovany, tak az ho prineses domu, tak si jen zkontrolujes, zda vsechno dobre drzi pri sobe, zda jsou vetracky ve spravnem smeru airflow a takoveto jednoduche veci, ktere budou nejspis OK, ale obcas se tam vyskytne nejake prase, ktere to slozi spatne.

Silne bych doporucil mit windows a linux oddelene na fyzickych discich.

Mohly by se ti hodit vzhledem k tomu co delas dva monitory, urcite IPS nebo PVA, dal je to na tobe, jestli pujdes do draheho EIZO nebo se spokojis s levnejsim BenQ nebo LG.

nebo se spokojis s levnejsim BenQ nebo LG.

• I Nekteré od AOC na me pozitivne zapusobili a myslim ze neni od veci je pripomenout :-)

Hybajas
• A predbeznou cenu znas, (kolik chces do toho vrazit ? :-) ), jelikoz na tvou potrebu jde poskladat PC za 10 tak jako za 50 K :-)/*Kde prave az tva urcena cena determinuje jakymy HW castmy bude osazen.

• Uvedené EIZO znam, zkouseli jsme je na Nvidia Surround / Eyeffinity, (3x"24") kde ramecky jsou opravdu uzké, ale na pri prvnim spusteni ma moc veselé barvy, které jdou jednoduse nastavit v Int. Panelu samotného monitoru (bud z profilu, hry, cinema etc), nebo jednoduse vytvorit vlastni profil a ulozit, coz neni zadny problém, kvalitni bych i oznacil jeho pozorovaci uhly...
*Prijemné podsviceni, neboli do oci, jebo jak to nazvat nepali z neho oci :-p , co u nekterych modelu nemohu rict to samé.

K tomu AOC, jsem si vsiml ze alza nema tak spatnou nabidku : https://www.czc.cz/monitory/produkty#q-c-0-produce r=sesho9nf7m4d1lah7l4bdenvrha

Napriklad:

SilentiumPC Gladius M20
EVGA SuperNOVA 550 G2 550W
ASUS B150M PRO GAMING - Intel B150
Intel Core i7-6700
SilentiumPC Fera 3 HE1224
Crucial Ballistix Sport LT 8GB (2x4GB) DDR4 2400
Samsung SSD 850 EVO - 250GB, Basic
Crucial MX200 - 250GB
Seagate Desktop HDD - 2TB
Lite-On iHAS122-04, černá, Bulk

bez monitoru 24K v CZC

Je zvolen Gold zdroj, protoze se hodi vzdycky, samozrejme muzes posetrit i s Seasonic S12-II 520W.

Grafika staci interni Intel HD 530, pokud nehrajes ani se nezabyvas 3D modelovanim, renderovanim apod. Taky pokud programy, ktere vyuzivas neumi treba NVidia CUDA, tak nemas duvod kupovat zvlast grafiku.

Disky jsem nahodil jen orientacne, treba ja mam na linuxu 500GB SSD Samsung EVO a mam 80GB /, 400GB /home, 8GB swap. Mam to tak akorat, ale mam tam opravdu hodne veci vcetne nejakych her, takze verim, ze ti muze stacit i 250GB SSD. Na Windows bys mel mit SSD zvlast, takze proto jsem dal dve. No a potom datovy odkladaci disk, radeji vetsi, abys na nej mohli obe SSD odzalohovat.

Samzorejme licenci Windows si tam naklikej sam.