Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pri XMP takte nenabehne boot

Dobry den mam jeden problem s taktovanim ramky cez XMP profil. Mam pc I7 5820 k v zakladom takte a ramky 3x 8gb 3000Mhz znacky Kingston, dosku MSI x99a RAIDER a chladic na doske Noctua NH-D15S. Ramky bezia na prvom XMP profile na takte 2666Mhz a druhy profil mi umoznuje dat na 3000 Mhz. Problem je ten, ze ked to dam na 3000mhz pocitac nenabehne a ziada si reset biosu. Bios mam aktualizovany a myslel som si ze problem sa tym vyriesi. Moze byt problem vysoke alebo nizke napatie v profile alebo ide o problem dosky alebo ramky? Vacsina ludi ktori takto taktuju ramku cez XMP tak nemaju s tym problem CPU z im ukazuje 1500 frekvenciu. Kde je teda chyba u mna nepomohli mi ziadne fora ani youtube. Dakujem

• Tvuj procesor podporuje frekvenci DDR4 1333/1600/2133, kde nemusi podporovat tvuj profil XMP 3Ghz tak jak jeho napajeni *s navysovanim taktu se navysuje i napajeni, kde dochazi k vyresetovani predchozich hodnot aby nedoslo k poskozeni, predstav si to treba jako takovou pojistku..
• Ono, zda-li mas HERNI PC, tak ten XMP profil ti FPS ani vykon neprida, tak muzez klidne pouzit max podporovanou hodnotu frekvence RAM tvého CPU 2133Mhz.
*i presto ze zakladni deska podporuje 3333MHz v profilu OC pro RAM, s uvedenou frekvenci musi podporovat i CPU.