Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Android nenajde WiFi z ROUTERBOARDU

Dobrý den, můj ISP mi kvůli reklamaci 5GHz klienta řekl, až se na jeho WiFi(Mikrotik)připojím např. přes NTB/Android. Mám NTB s wifi dualband v pásmu A a mobil+tablet také. Wifi starého ISP mi to najde, ale tuto nezabezpečenou ne. Na mikrotiku jí normálně najdu. I kdyby to bylo jen 802.11N only, tak to musí mobil najít. Tak to je u 2.4GHz. Díky za radu, jak se připojit. Jinak síť má viditelné SSID a no heslo. Připojoval jsem Groova.

Jo, uz som pochopil. Ty sa s notebookom pokusas chytit 300m vzdialeny AP na pasme 5GHz. Chce to smerovu antenu a samozrejme prijem bez prekazok. Antena ISP moze byt inak otocena a moze byt na jeho mikrotiku znizeny vysielaci vykon. Preto to chytit nemusis. Ci niesu ine problemy zistis tak, ze pojdes s notebookom tesne pod AP prevadzkovatela. Ak by to ani tak nebolo vidiet, napis. Vymyslime co dalej.

Nuz ked ho nechytis pod lampou (teda AP), tak na notebooku ani na mobile ho nechytis nijak, ani so smerovou antenou. Bolo by potrebne vediet presny model anteny prevdazkovatela. Podla toho by sa dalo aspon ciastocne dedukovat ako ho moze mat nastaveny. Niektori ISP totiz nepouzivaju normu wifi. Je to bezdrat, ale nieje to wifi, t.j. nepracuje to podla specifikacie wifi. Preto to nieje na notebookoch ani mobiloch vidiet. Je potrebne kompatibilna jednotka (kient). Doporucujem napisat mail prevadzkovatelovi a poziadat o informacie ako sa mas na jeho pristupovy bod pripojit a aky mas k tomu pouzit hardware. Napis mu tiez, ze si to skusal s notebookom tesne pod jeho pristupovym bodom a nefungovalo to.