Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Herní" notebook okolo 30k

Dobrý den,

mohl by mi někdo poradit jaký notebook zvolit okolo 30 tisíc? Doteď jsem vlastnil Lenovo Y50-70 a jsem rad že mi nakonec vrátili peníze (byl několikrát v reklamaci). Vlastnil jsem přímo tento https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-y50-70-cerna_15/ 170983/produkt/ ale nebyl jsem spokojen s chlazením a s tím, že mě pálil do prstů při hraní. Bohužel potřebuji notebook kvůli mobilitě, takže nad sestavou neuvažuji. Máte někdo nějaký notebook k doporučení ?

Děkuji za každý nápad, zatím se mi líbí tyhle notebooky:

https://www.czc.cz/asus-gl552vx-cn147t-cerna/18770 1/produkt

https://www.czc.cz/dell-inspiron-15-7559-cerna_3/1 83858/produkt

https://www.czc.cz/acer-aspire-v15-nitro-ii-vn7-59 2g-741s-cerna/180125/produkt

https://www.czc.cz/hp-pavilion-15-15-bc007nc-strib rna/191399/produkt

Je to na tebe čo si vyberieš je isté že keď si kúpiš jeden z týchto notebookov tak u hier máš vystarané aspoň na 2-3 roky ale predsa len keď už pohybuješ v rozpočte okolo 30k nechcel by si si radšej kúpiť stolný pc? Lebo výkonovo bude určite lepší za takú istú cenu ako ten notebook.

na to mu úplne stačí multimediálny notebook Asus X555LF zvládne to väčšinu hier bez sekania takže myslím že ak nelpíš na tom aby ti všetky hry šlapali na ultra detaily a full hd rozlíšenie tento notebook je dokonalá voľba. Ale najskôr si samozrejme najdi nejaký výkonnejší pc v cenovej kategorí aby ti vystačilo na ten notebook určite taký najdeš.

Len hovorím že ak chce ten notebook na cesty nemusí si kúpiť čisto herný ešte k tomu za hentaké peniaze to nech si radšej kúpi notebook strednej triedy ktorý v sebe má dobré komponenty a hry utiahnuť tiež vie. Notebook ktorý stojí v prepočte 1100 euro aj niečo je by som povedal až príliš drahý keď už tak dobre nemusí si kupovať notebook čo som zmienil ale nech si radšej kúpi dobrý stolný pc za 800 a výkon bude mať určite vetší a plus keď bude potrebovať novú grafiku lebo stará to už nebude zvládať v pohode ju vymení ale čo tá od notebooku? sú to fakt vyhodené peniaze takže radšej pc.

pojem "drahé" je irelevantné,...

vyhodené peniaze to nemusia byť,... to je pak teoreticky vyhodené peniaze aj to že sis kúpil šestoro ponožiek, stačia dvoje, obmienať, vyprať v rukách, i tak dokážeš prežiť,... prežiť dokážeš aj o suchom chleba a o čistej vode, taky to neznamená že pečené kurča sú vyhodené peniaze,... sú rôzny ludia, s rôznou úrovnou s rôznymi finančními prostriedkami,... Ak má proč nekúpiť? Ak to skutočne využije, tak bych se neomedzoval,... teoreticky vieš rozjet aj na notebooku alebo PC za 500€, len či pak bude mať taký požitok pri lagoch a 20 FPS, pri minimálnych detailoch na nižšom rozlíšení. Nekdy dokonca šetrenie nieje šetrením, nekdy dražšie = lacnejšie,... o rok ho môže stroj za 700€ omedzovať a bude možno "nútený" kúpiť další. TO fakt neušetrí než když kúpi za 1000€ a výkon mu vydrží aj na 5 rokov,... nie? vždy je to na uhle pohladu,... to čo tazatel vyžaduje musí vedieť on sám, logicky uživatel čo potrebuje PC len na to aby mohol jednemu kamošovi na druhej strane zemegule rak za týžden poslať e-mail nepotrebuje PC za tisíc €,... lenže nie každý používa PC rovnako. Vzhladom k tomu čo tu zatial tazatel popísal a jaký má limit, mi prijde ako lepší volba ten MSI. Kedže cestuje tazatel, tak mu nutiť stolný PC nemôžeš.

U notebooků (když jsem se ještě tomu věnoval tady na poradně) se stačilo dívat na benchmarky grafik a ještě nějaké menší detaily. Většina lidí byla spokojena pokud ten notebook měli primárně na hry. (trochu samochvály :)) )

Nápis "herní" je dost irelevantní v obchodech a nemá kolikrát s výkonem notebooku nic společného.
A cena nezaručuje výkon/kvalitu ani životnost.
Mnohdy jde také o to jak také využije uživatel notebook a jak se o něj bude starat. Když bude hrát 8 hodin denně a bude mít notebook položený na špatném povrchu tak pochybuji že bude mít stejnou životnost jako někdo kdo to měl na chladící podložce. Tak samo pokud se k tomu na cestách bude chovat jako hovado tak pak ať se nediví že najednou panty nejsou co bývaly a že monitor najednou přestane fungovat atd.

Ja radeji radim podla skusenosti svojich i dalsich lidi o ktorych viem znalost z oblasti HW. Vybiram si model od modelu, ne od toho jaku toa znacku, ci ma v popise herny, multimedialny alebo aky, a ani ne podle toho "jaku ma grafiku" ( vlastne jak to to vysvetlit samozrejme podla grafiky ano ale ne tak jak sa podle grafiky bezne riadi, predsa 2 notebooki so stejnym hw mozu mat iny vykon,... staci ze jeden mo horsie chladenie a gpu sa podtaktuje)

trixter pokud je někdo nucen být mobilní tak není zas takový problém mít herní notebok. Mnoho notebooků vydrží nějakou tu dobu. Klidně i více než 5 let. A pokud bude chtít upgradovat tak notebook prodá a koupí si nový. Zas takové ztráty na penězích tam nejsou. Minimálně dva lidi v mém okolí používají notebooky které stáli víc než 40 tisíc a nestěžovali si. Jeden z nich dokonce odjel do anglie a nějakou dobu strávil na ulici s tím že jediné jeho vlastnictví byl notebook za 45 tisíc. To je nějakých 4-6 let zpátky (už si to nepamatuji na data nejsem machr). Když přijel z anglie v superbu nejnovější řady a ubytoval se v pětihvězdičkovém hotelu tak mě velice překvapilo že si přivezl ten starý notebook a po následném ohlodání fungoval pořád stejně dobře. Takže bych si troufal tvrdit že dokonce jsou i dost kvalitní a odolné.