Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s pevným diskem?

Zdravím, poslední dobou pozoruji zvláštní chování pevného disku, konkrétně se jedná o disk Seagate 3TB (ten klasický) na kterém mám nainstalováno většinu her...no a teď k problému, zatím sem se s tím setkal u Rise of the Tomb Raider a dnes i u bety Battlefieldu 1, u první hry to bylo v úvodní části hry, kdy se sesypala lavina, hra se začala příšerně zasekávat, obraz se i několikrát na několik sekund zastavil a přestalo to až už bylo po všem. U druhé hry se stalo to samé na začátku hry, jakmile se načetla mapa a dostal jsem se do hry, pevný disk jakoby neustále nahrával mapu, hra se zasekávala, disk načítal (chrčel) a svítila LED dioda. Před několika dny jsem dělal kompletní virový test, našlo mi to 9 infikovaných souborů, všechny jsem je smazal, dělal jsem také testy všech pevných disků programem HD Tune (Benchmark a Error scan). Už si opravdu nevím rady, ještě mě napadla kompletní přeinstalace Windows ale byl bych rád za každou radu, díky které by se tomu dalo vyhnout. Na závěr můj HW: i5-4570 3,2GHz, 4GB RAM, Asus R9280X 3GB, Windows 10 Home 64bit.

Ked si tam mal 9 virov, tak ich tam mas este 15dalsich, a este o nich nevies. Prestat tahat warez.
Skusi si to odvirit este pomocou MBAM, adwcleaner, eset online scanner, v nudzovom rezime windows. A nasledne VSETKY antiviry odinstaluj a restart. VSETKY aj ten co tam mas teraz.
Potom mas stale ten problem? Mozes aj nainstalit Win nacisto a len spravne ovladace a len legal nezavirene hry.
Skontroluj si obsadenu RAM ked to blbne, v ctrl-alt-del, ak je vyuzita RAM na 100% tak to swapuje.
Nemyslim si ze t oje diskom, ale aj tak mozes otestovat v HD tune cely povrch, kompletny plny test ne nejake rychle blbosti.

Takže ještě otestovat některým z těch antivirů, a pak je odinstalovat..i Avast který používám.Ok.
S ramkama si myslím že problém nebude, i když je to jen 4GB (z určitých důvodů tam nemůžu hodit 8GB), ještě před nějakou dobou, 3-4 měsíce co sem hrával BF4, na Fullhd, Ultra detaily (bez supersamplingu) na víc jak 40fps a tento problém sem neměl.
A ono i když třeba hraju, a skočím do správce úloh tak to celkem trvá, je to zasekaný a disk pořád hrčí.

mp3 nema ako byt zavirene. Ked to tahas normalne a ne spustanim nejakeho zavireneho downloadera.

P.S. Ale asi moc nehovoris pravdu ze programy len z ofiko stranek, lebo odniekial si tie viry musel stiahnut a spustit. ty rucne. Da sa to aj z kamaratovho USB sticku alebo zavireneho emailu.

A pred hranim ukonci vsetky chrome a podobne hovadiny, a aj tam na tej karte Po Spusteni si skontroluj ze co vsetko sa spusta po spusteni, mozes tam pripadne aj na test povypinat veci a restart.

Teraz vidim ze mas Win10, tam je to antimalware service sucast windows, to mozes nechat tak. Mozes skusit v ovladacich paneloch - windows defender ho docasne ukoncit, a potom hrat, ci bude nejaka zmena.

Tak windows defender sem vypnul, ty 2 appky po spuštění taky, potom restart ale stále to vypadá že beze změny, abych to ještě trochu popsal, tak konkrétně u toho BF1 (nevim jestli to znáš) tak při výběru spawn pointu a kliknutí na spawnutí se to při přibližování do bojiště asi na 1-2 sekundy sekne, disk začně hrčet a občas i vypadne zvuk.

Tak hra zatim nespadla..ale začínám věřit tomu že to je skutečně nedostatkem paměti, zamyslel sem se a jak sem psal tak u BF4 mi to nedělalo, tomu stačilo 4g, GTA V to stejný a jede mi krásně na plný, ale ten nejnovejsi Tomb Raider už chce 6Gb a u novyho BF tomu asi bude taky tak

Ne prohazet, prvu nechaj tam kde je, a druhu skus do slotu hned vedla, ak nejde tak este o jeden vedla. Jeden z tych dvoch ist musi, inac to potom neni kontaktami patice ale potom skor vadnou RAM alebo inym problemom.
Mozes skusit clear CMOS pripadne (vybrat knoflikbaterku na minutu pri vypnutom zdroji vypinacom).

Zaměř se na záložku "Po spuštění" - i když proces ukončíš, pokud je uvedenej v seznamu, objeví se po restartu znovu.
A taky je lepší dívat se na záložku "Podrobnosti", kde si necháš zobrazit i sloupec s cestou k souboru.

podezřelý "mediaplayer" z adresáře windows\inf už na disku není. (odtamtud se .exe nespouštějí)
uživatelé ccleaneru běžně dostávají systém do neopravitelného stavu, kdy nezbývá než formát.
pokud máš notebuk asus, nech si ten ascomsvc. jinak bych hledal, kde se tam vzal a k čemu je, nebo zakázat.

v naplánovaných úlohách pro přehlednost vypni (nebo smaž) to žluté po odinstalovaných součástech.
všechny červené položky v plánovači zakaž.
aktivátor nesmyslných 64bit office 2013 asi nebude tak neškodný.

restart a kontrola nějakým bootovacím antivirem:
http://support.kaspersky.com/viruses/rescuedisk#do wnloads
livecd
http://www.avira.com/en/download/product/avira-ant ivir-rescue-system
avg-rescue-cd