Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejlepší PC sestava ?

Ahoj ,přes prázdniny jsem šetřil na PC které budu používám do školy i na hraní her .Chci se Vás zeptat jestli by se tu našel někdo kdo by my sestavil nebo poradil dobré PC do 15tis. není to moc ale víc si dovolit nemůžu chtěl bych aby to rozjelo hry jako je GTA 5 aspoň na střédní detail.Nečekám že to bude našlapaná mašina ale přece jen časem se dají dokoupit nové věcy jen aby to rozjelo i ty těžši hry.Moc se neorientuji v PC tak prosím někoho kdo to zná a rozumí. PŘEDEM DÍKY

Do 15ti tisíc:

Základní deska: Gigabyte GA-B150-HD3 (cca 2400 Kč)
Procesor: Intel Core i3-6300 (cca 4200 Kč)
Operační paměť: Kingston HyperX Fury Black DDR4 (2x4GB) 2133MHz (cca 1000 Kč)
Grafická karta: Asus STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5-GAMING (cca 4300 Kč)
Pevný disk (SSD): Kingston SSDNow V300 120GB (cca 1200 Kč)
Zdroj: Zalman ZM600-GSII (cca 1200 Kč)
Skříň: Zalman ZM-Z3 (cca 1000 Kč)

viz. zde: http://www.cena-vykon.cz/2016/05/31/nejlepsi-pocit ac-do-15-000-kc/

Case = zbytočne stratené peniaze "za průhlednú bočnici"
PSU = katastrofa
MB = katastrofa
CPU = OK
Chladič = BOX
RAM = OK
SSD = 120GB = dosť málo, a když ešte neni tam HDD, tak to už je fakt strašne málo.
HDD = neexistuje. (jako nainštaluje 3 programi, stiahne 2 filmy a OS mu vypíše: "nedostatok miesta".)
GK = "OK", až na to že za príplatok 2 tisíc má RX470/480 alebo prípadne GTX1060,... ostatne je to stará grafika, je pravda, cenovo je tazatel hodne omedzený,....
SK = neriešime,...
CD/DVD mechanika = zvážil bych, predsa stojí to teraz sotva pár stoviek,...

na pár nezmyslú celkem ok,... teplovodivá pasta sa dodáva s chladičom, tu netreba kupovať zvlášť, rozdiel v teplotách nepocítite když použijete pribalenú pastu alebo túto, max rozdiel 1°C... ten Wi-Fi klient je taky USBčkový zránik, máte volný mini PCIe X1 slot, proč nekúpite kvalitnú wifi kartu? Grafiku bych zvážil RX470/480, ale GTX1060 taky není špatná volba, len bych možno bral verzi od MSI s frozen chladením. Dosku ideálnejšie možno Asus B150-C alebo Asus B150 Gaming,... zdroj je predimenzovaný, stačí aj s velkou rezervou 520W,...

24 tisíc,... nechceli ste do 15 tisíc? ušetriť môžete jak jsem už psal na case (RG1 za cca 880KČ) CPU I3 6100 (GTX 950 a aj RX470 dokáže nakŕmiť v pohode, pri RX480 a GTX1060 záleží od aplikace - hry),... Ešte bych se pozrel teda na tie grafiky RX470/480,...

ak ste ale ochotný zaplatiť 24, tak je to celkem OK,... len tie ram bych vymenil za 2133Mhz

pri prípadne ešte vätšom šetrení je možnosť aj GTX 950.

hele, jinak čo to je za nesmysl,... dal si tam o kus dražšiu case,... na doske si ušetril 700KČ, do CPU si pridal 2000 KČ, tak jak to že tvoj návrh je len o 100 KČ dražší?

hele, když to teraz počítam,... tak ten levnejší návrh nestojí tolik čo je tam napsané, asi nejaký bug... takže to neni za rovnakú cenu.

Namiesto 19.988KČ má být 18.844KČ. Už chápu proč ti to vyšlo za stejnú cenu, dobugované počítadlo.

Czc.cz ojebáva,... a tá zlava: https://www.czc.cz/asus-b150-pro-gaming-intel-b150 /184444/produkt :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

jo aha,... tak neojebáva, ešte lepšie - czc neprehledný web,... kdyby nemal 2x tie ramky tak tvuj navrh neni za stejnu cenu,... takže sorry POW, poviem ti to takto

strč si tu svoju sestavu do prdele

:D

a ja som sa furt divil že kde to uniká (fakt som si za celú dobu toho nevšiml), že to nemôže stáť tak draho, ja už sostaval s I3 + B150 + RX 470 plno sestáv a všetky boly do 18 tisíc,...

radeji fakt budu navrhy delat na alze jak jsem byl do teraz zvyklej.