Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU pro patici 1151 - G4500 vs Core i3 6100

Zdravím,
přemýšlím o vhodném CPU pro socket 1151. Jelikož nemůžu příliš investovat, tak mě napadlo pořídit buď Pentium G4500 (1853,-Kč) nebo Core i3 6100 (3281,-Kč).

Účelem bude zahrát si některé novější hry (zatím netřeba na full detaily) a běžné používání (internet, videa, grafické programy ...). Nic extra náročného kromě her.

Představa o PC je následující:

MB: MSI Mortar B150
CPU: G4500 nebo i3-6100
RAM: 1x8GB DDR4 (zatím a později bude přidáno alespoň ještě jednou 1x8GB)
GPU: prozatím integrované, ale ani ta HD 530 nevykresluje zrovna nejhůř
Zdroj: Zalman 650W

Je jasné, že i3 vychází výkonově lépe a 2 jádro se 4 vlákny bych bral, jenže opravdu se vyplatí připlatit si za i3? Zde jsem mohl porovnat výkon a cenu/výkon (asi starší ceny) http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Pentium -G4500-vs-Intel-Core-i3-6100/3538vs3511
[/b]

Pokud herní a novější hry, tak rozhodně i3 (2+2 = čtyři vlákna) stále více her je více vláknových jak dvě.
(zdroj se vybírá dle celkové spotřeby TDP procesoru + TDP zamýšlené dedikované g.karty + 50W zbytek a nějaká rezerva, takže kupovat 650W a zrovna nic moc Zalman je blbost)

Díky za odpověď. Ohledně zdroje už je pozdě a trochu jsem mystifikoval, je to Zalman ZM600-GS II, takže 600W, ale těsně vedle. Kupovaný původně pro starší PC, kde už starý zdroj chcípal. No a tu MB už mám koupenou taky, ale výměna by ještě nebyl problém. Sice není nejlepší, ale řekl bych že je to ta nižší střední třída.

Ale děkuji za názory ohledně CPU. Už se mezi nimi rozhoduji týden.