Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potrebujem pomoct s vybraním ntb do 420 éčok

Dobrý deň, hladám pomoc s nájdením ntb do 420 éčok. Pre mňa by ten ntb mal by aspoň takýto:
2,40Ghz min. frekvencia proces0oru
i3/AMD8 min
Nejaký ten Win
4-8 GB RAM
2gb graficke karty
Nejaká dobrá značka ako Asus Acer HP DELL LENOVO
každá pomoc sa hodí ak by taký ntb bol aj za 430e predýcham.som obmedzeni prostriedkami.
Chcel by som ho na hranie ľahších hier ako WoT,Minecraft apod. zároveň aby bol dobrý na natáčanie videí z daných hier.

Dakuujem
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu. (karel)

Dobre, tak si dajme tie požiadavky inak
dá sa nejaký za 450?
Mne ide hľavne o frekvenciu procesoru lebo ho chcem mať čo najrýchlejší. i3 alebo AMD8 byť nemusia, to len pre imidž .
existuje nejaký ntb ktorý má vysokú frekvenciu cpu a zároveň aj min 1 GB graf karty?. displej stačí 15,6 a značka tiež nemusí rozhodovať. 4 gb Ram stačí
ale ten procák by som hccel mať čo najrýchlejší. je taký nejaký na svete?

mne ide hlavne o to aby bol dostačujúco rýchly, aby sa nelagoval, aby vydržal aspon 3 roky.
ale ak neexistuje žiaden ntb ktorý by mal aspon 2,4 Ghz cpu 1 gb grafickej karty tak zvyšujem na 470 e
mne ide o to aby sa na nom dali natacat herne videa aspon zo 40 fps v low graphics alebo streamovat aspon v low graphics. ten proc mi je lúto ale može byt aj z 2,2ghz.
ak máte nejaké doporučenie k tomuto ohladom toho streamu a videi hier

to máte pravdu, povodne to malo byt za tých 420 ;-) ale teraz dávam poslednú požiadavku: aby sa s tím dali natáčať videa so 40 fps a aj steamovat aspon s 30 fps, ten procák može mat kludne aj 2,0 :-). chcel som s ním totižto aby mal nejakú tu dobrú frekvenciu ale ak sa s frekvenciou aj cena zvyšuje, neprosím si :-)

Mne ide hľavne o frekvenciu procesoru lebo ho chcem mať čo najrýchlejší.

nesmysl,... vyššia frekvence ≠ rýchlejší (výkonnejší) CPU (notebook),...

návrh platí aj do 450€ rovnako,... návrh bych zmenil až u 470€

áno na svete existujú aj procesorry cez 5Ghz, pre stolné PC s TDP 220W,... v notebookoch sa bežne používajú nižšie frekvence než u stolných PC, práve kvoli TDP, lebo u notebookov je spotreba a chladenie omedzené.

a teda nejaky na to streamovanie a natacanie v nizsej kvalite , neexistuje ziaden taký? hry co chcem točit su WoT a MC
ten procák nemusí byť tan nafrekventovaný ale aby tam aspo tých 2,1 bolo. A s tou Grafickou kartou sa nič nedá spravit?
Ak nie prosím aspon nejaký na to natacanie ak máte nejaký v rukáve

"Každý" "přehřívat",... tak záleží čo bereme pod pojmom prehrievanie, když prekročí kolko °C ? alebo podle toho či prekročí výrobcom "udávanú pracovnú hranicu"?
Jak sa to vezme, ostatne neco sa môže prehrievať menej, niečo viac,... záleží aj jak dlho to pojede, pri akých podmienkach,... když ten ntb položí na stôl pol metra od pece alebo rádiatora, alebo když to položí na mrazák?

ostatne, súhlasím že stolný PC je lepšia volba,.. avšak sú tazatelia ktorý "sú furt na cestách" pre takých to asi nepripadá v úvahu,... notebooky vznikly práve ako náhrada za stolné PC když potrebujete cestovať, presúvať svoj stroj...

Za tu cenu i tak lepšie než už postnuté nemá možnosť nájsť,... pak už len kdyby sa poobzeral po "bazarovke" teda použitých notebookoch.

mne sa tento páči kvoli tej cene :-) nestojí 500e ale len 399;-) . no ja sa snažím šetriť a preto sa mi tento pozdáva. tie ostatné síce mali vysokú frekvenciu ale aj cena bola vysoká. mne sa páči aj ten boost frekvence na 2,5 ked budme robit tie videá. mne stačí takáto odpoved: je vhodný na to natáčania? áno/nie/len na určitý čas/íné
prosím :-)

je to rozhodne horší volba,... stále si tvrdohlavo myslíte že viac Ghz znamená vyšší výkon, pritom už som dal sem link že je tomu presný opak,... že Váš návrh je omnoho menej výkonný než můj návrh,... ste tazatel, tak proč si nenecháte poradiť? ak si nechcete, nemali ste sa pýtať.

Ešte aj ten môj nejlacnejší návrh je na tom lepšie. A ten stál 439€. A ako pýtať si vela za málo je nesmysl,... máte už návrhy, je len na Vás jak si vyberete, kolik ste ochotný dať, viac zaplatíte, viac dostanete, menej zaplatíte, ušetríte, ale menej dostanete,...

frekvence vypovedá o výkone celého notebooku asi tak ako velkosť motoru vypovedá o maximálnej rýchlosti auta.

8GB sa dnes považuje za bežný štandard,...

frekvencia má vliv na výkon ale neurčuje výkon, totiž výkon ovlivnuje aj plno iných faktorov, od generácie, počtu jadier, cashe, až po počet tranzistorov a plno dalšieho,... stačí si porovnať FX bager s 5Ghz a I7 6700 s frekvencí 3.4Ghz a tá I7 je omnoho výkonnejšia než FX,... rovnako I5 6500 má nižšiu frekvenci (3.2Ghz) a vyšší výkon než I5 670 (3.46Ghz)...

a JE to dobrý notebook? tá grafika bude dobrá (radeon r5)? bude to stačiť na to natáčanie hier? ak áno, velmi vám dakujem lebo som našiel pre mna vhodný notebook. a teraz oázky na vás ohladom notebooku:
ntb má 2Mb cache, je to dosť?
tá Amd r5 je integrovaná, to jest čo? znamená že je horšia ako dedikovaná?
to že ram je DDR3 nevadí?
prosím, opovedzte mi nech pochopím :-)

ne neni to dobrý notebook,...

mal som Vám teda čo vysvetlovať, teraz zase budete všade psát "potrebuju ntb s čo najvätšou cashe CPU"...

integrovaná je vo vätšine prípadoch horšia než dedikovaná, integrovaná (iGP) znamená to že notebook neobsahuje grafickú kartu, ale výpočty a pripravenie framov na vykreslenie na displej pripravuje sám processor, má takzvanú časť ktorá sa správa ako grafická karta,... nemá ani vlastnú pamäť, ale využíva a okusuje si z výkonu procesorra a z kapacity ram,... (snad nejak laicky vysvetleno), i tak je to na dlhé vysvetlovanie, pojem IGP, APU, GPU, GK, Accelerating atd, to fakt do podrobna nepotrebujete vedieť.

DD3 nevadí, samozrejme lepšia volba je DDR4,...

celkovo ten notebook nemá nič moc MB.