Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi 10x pomalejší než připojení přes kabel

Zdravím, potřeboval bych pomoc se svým problémem. Vlastním notebook Ultrabook LENOVO IdeaPad Flex2 15, který jsem si kupoval zhruba před rokem a půl. Svého problému s wifi jsem si všiml už po koupi, ale v tu dobu jsem notebook nutně potřeboval, jelikož starý odešel a musel jsem napsat bakalářku a nedal jsem ho tedy reklamovat. Jde o to, že připojení přes wifi je na mém ntb noční můrou, bydlím na vesnici a používám místní obecní internet, který je zadarmo. Rychlost není nic moc, ale když se připojím přes kabel dosahuje i přes 3 MB/s, což pro práci bohatě stačí. Na mobilu nebo třeba jiných noteboocích je rychlost přes wifi tak o 20% nižší, bohužel u mého notebooku tak o 90%, tzn. že jede zhruba tak 300 kB/s. Jak jsem psal, neřešil jsem to, notebook napojím na kabel a normálně jede. Jenže teď tu možnost mít nebudu, jdu na byt a sám nevím jestli bude možnost tam ten kabel tahat. Rozhodl jsem se to zkusit vyřešit, aktualizoval jsem ovladače, ze začátku se zdálo, že to pomohlo, dokonce mi jely videa v HD, ale pak se to zase vrátilo do normálu. Co se týče nastavení ovladače (Realtek RTL8723BE Wireless LAN 802,11n PCI-E NIC), tak v tom se nevyznám a nechtěl jsem to ještě víc "rozhasit". Byl bych vděčný za radu, prsím nepište mi, že jsem to měl dát reklamovat, vím to, ale tehdy jsem notebook fakt hrozně potřeboval na psaní. Navíc jednou už tam byl a s reklamační střediskem v Německu nemám rozhodně dobré zkušenosti.

jestli nejsi firma, záruční doba je dvouletá. můžeš zazálohovat data a požadovat výměnu wifi modulu.
(teoreticky může být vadné jen připojení antény, ale nebudeš přece rozdělávat notebůů v záruce)

nepíšeš, jestli jsi přeinstaloval systém, to taky u některých bývá spíš k horšímu.

taky si můžeš od někoho půjčit usb dzindzig - raději větší, kde má anténa nějaký zisk - a ověřit, že s ním funguje.

Jak jsem psal, notebook už jsem na záruku kvůli jedné vady už jednou odeslal a s jednáním reklamačního střediska fakt nemám dobré zkušenosti. Každopádně mi možná nezbývá nic jiného, než tam notebook poslat. Co se týče přeinstalování systému, přešel jsem z WIN 8.1 na WIN 10, ale problémy s pomalou wifinou jsem měl už v těch 8.1kách. O USB dzinzigu slyším poprvé, musím si prvně vygooglit o co jde :)

to slovo "větší" je odkaz: https://www.czc.cz/tp-link-tl-wn722n_2/68431/produ kt

funkce neoriginálního systému se reklamuje hůř, ale uvést že se to tak chovalo už od nich s win8 je ok.
právě proto je může v servisu napadnout to přeinstalovat, právě proto píšu o záloze.

i po mrchosoftím upgradu bych znovu přeinstaloval http://support.lenovo.com/cz/cs/products/Laptops-a nd-netbooks/Flex-Series/Flex-2-15-Notebook-Lenovo/ downloads/DS100153, ať máš jistotu, že z tvé strany jsi pro funkčnost detekce hw udělal všechno.

"dzindzig" bude zkomolenina spíš ze slezska, ne z trojanovic.

No, celkem čumím, že víš z kama jsem, ale ip adresa hold prozradí vše :) Ten ovladač z toho odkazu mi asi nepomůže, když tam mám Realtek, ale ten už jsem taky zkoušel a furt stejná bída. Systém je neoriginální, ale nikoliv nelegální, prostě jsem to jen dal jednoho dne aktualizovat na desítky, takže to by jim na reklamačce vadit nemělo. Ale kdoví, měl jsem to už jednou na reklamaci ve středisku někde v Německu a horší domluvu a jednání jsem asi nezažil. Nemluvě o tom, že mi přišel notebook bez dvou šroubků a škrábanci navíc. Tomu bych se rád vyhnul, ještě zkusím kámoša, který nemá tu naši pomalou trojanovskou síť, ale 802ku, jestli to bude blbnout i tam. Každopádně díky za radu.

A co chces odinstalovat ked si tam ziaden neinstaloval?
Stiahni si od MS instalacku Win8.1 a nainstaluj to nacisto a spravne ovladace z webu vyrobcu notebooku.

(prip. mozno este recovery od vyrobcu ktore sa spusta spravnou klavesou po restarte bude vediet obnovit vyrobny stav t.j. originalne 8.1 aj s ovladacmi, ak to ten W10 pokus neposahal.)