Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podezřelé obrovské množství přenesených dat - WiFi

Ahoj, mám takovej dotaz. V poslední době nám neustále vypadává internet a volali jsme už poskytovateli, kterým nám sdělil, že naši sousedé týdně spotřebují v řádech tisíců dat, mezitím což my v řádech desetitisíců až statisíců týdně (nevím jednotky) a že spotřebováváme obrovské množství dat. Kouknul jsem se do vlastnosti připojené WiFi (byla restartována před 4 dny) a koukám, že za 4 dny jsem přijal něco kolem 2 miliardy bytů a 6 miliard odeslal...Toto číslo mi příjde přímo ztřeštěné.. Nemůže mít v tom prsty virus nebo někdo ze sousedů či jiný útočník? Pochybuju že by změna hesla pomohla.

za 4 dny jsem přijal něco kolem 2 miliardy bytů a 6 miliard odeslal

2 gigabyte je 1 až 2 stažené filmy v horší kvalitě.

6gb upload vůči downloadu 2gb je velmi nezvyklý. nikdo ti nebrání vlézt do správy tvého routeru a místo nefunkčního zabezpečení "wep" tam dát inteligentnější "wpa2".

samozřejmě, že tvé nastavení routeru nemůže číst každý. budeš tak laskav a výchozí heslo pro administraci routeru si konečně změníš?
a když už jsi v tom zabezpečení, ve wifi sekci routeru si zakaž funkci wps.