Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Deska nebo zdroj?

Dobrý den. Stolní počítač nejde zaplout tlačítkem vůbec nereaguje. pokud spojím zelený a černý kabel na zdroji, rozběhnou se ventilátory, běží HDD a to je vše, procesor je úplně studený, monitor taky nenaběhne. Když propojení odstraním, vše se zase vypne. Jestli se nemýlím, zdroj by měl po odpojení propojky zůstat zapnutý, pokud je zástrčka v desce. Lze podle tohoto posoudit jestli je v háji deska nebo zdroj? Nemám k dispozici žádný náhradní zdroj abych to vyzkoušel, proto se ptám. Děkuji za odpověď. :beer::beer:

To je těžký, to je docela velká střelba od oka, navíc jsem si svojí věšteckou kouli nedávno rozbil, ta by mi alespoň prozradila jestli jede Stand-by větev zdroje (+5V), která by měla ze zdroje lést pořád, pokud je připojen do sítě. Ovšem předpokládám, že voltmetr nemáš a pomalu ani nevíš co to je, tak jsou to jen dohady.
To nemáš kamarády ? Zkus nějakýho poprosit aby ti zdroj na vyzkoušení zapůjčil.

Stand-by nejde, ledky na PC nesvítí. Voltmetr samozřejmě mám a s jeho obsluhou jsem obeznámen, jen mě nenapadlo to změřit, teda napadlo, ale nejdřív jsem se chtěl zeptat. :-) A pokud vím tak na kontrolu zdroje nestačí jen voltmetr. Bez správného vybavení stejně doma zdroj neprověřím.