Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 aktualizace

Zdravím :-). Při aktualizaci win 10 na nejnovější verzi (14393) mi vznikl problém. Zkusím popsat celej proces jak k tomu došlo. Stáhne se mi aktualizace, začne se instalovat, poté proběne restart a probíhá další proces instalace (tentokrát už pouze na modré obrazovce) instalace se nějakým způsobem dokončila. Pak to ale přišlo, při zapnuti PC se objevila hláška "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key". Tady pomáhá jen natvrdo vypnout a zapnout. Dostal jsem se napodruhé do Windowsu. Kompl byl ale zpomalený disk furt lítal kolem 65-70% i když běžel jen internet a po nějaké době se zničeho nic po nějaké chybě sám restartoval. Po restartu pravidelně zase ta samá hláška. Neměl sem na to nervy, novej Build nešel vrátit na starý, tak jsem se rozhodl pro čistou instalaci. Kompl šlapal zas jak novej. Za nějaký týden mi naběhla zase výzva k instalaci nové verze. Řekl jsem si, že teď už to bude snad v pohodě. No nebylo :) Tentokrát se instalace ani nedokočila a hlášku mi to hodilo už kolem 30% běžící instalace, kdy v procesu instalace probíhá řada restartů. Natvrdo sem tedy zase vypl a zapl. Naběhla stará verze s tím, že nová aktualizace se nezdařila. Kompl teď sice šlape dobře, ale je to furt na staré verzi. Nemáte někdo typ co s tím?

Co má můj problém společnýho se zálohou? Nad ztrátou souborů jsem neplakal. Jinak máš pravdu na tu novou verzi kašlu a je mi u zadku. Jediný co jsem chtěl, bylo přijít na příčinu proč mi to dělá. No k tématu mi nikdo poradit nedokázal :) Jen samý "poučný názory"

Já to beru, na všechno rada přes monitor neexistuje, ale nemusí mě tu nikdo poučovat mimo téma.. mimo můj problém. To nejsou rádci ale povýšenci, kterým dělá radost ukazovat, že jsou nějakým způsobem v oboru chytřejší než jiní. A mnohdy tomu tak ani není :) Ať raději nepíše když nemá šajnu co s tím. Jeho názory můj problém nevyřeší.

Tak abych to upresnil, zkusil sem to !poprve!, windows se upgradoval ale zacal mi blbnout kompl (sam se restartoval a hazel chybove hlasky) proto jsem to chtel hodit na starej Build, v OS bylo ale evidentne neco spatne a neslo to. Rozhodl jsem se tedy !poprve! ciste preinstalovat OS a zkusit aktualizovat podruhe. To se nezdarilo a pak uz jsem nic aktualizovat nezkousel pane radce. Vlastne zkousel, jit pro radu na poradnu :)). Takze jestli rikas jedne opakovane snaze aktualizovat a jedne ciste instalaci OS tupe opakovani, nechcu ani vedet jak resis problemy.

To je tady už vlastnost Poradny

Pravda ..

Ondra919
Zda-li slo o UP na verzi ANNIVERSARY, tvuj problém bude spocivat v nekompatibilite nejakého prvku ci SW s UP verzi Windows.
Kdyz ten WIN mas ciste (tu cistou instalaci provadis jak ?) aniz by jsi instaloval SW ani ovladace, problém se stale projevuje ?

Natvrdo sem tedy zase vypl a zapl. Naběhla stará verze s tím, že nová aktualizace se nezdařila

Coz je snad logické :-)

No uprime sem byl prekvapeny ze ovladace byly pri nabehnuti windowsu naistalovany, jen byly potreba aktualizovat. Jestli to snad umi desitky pri instalaci sami... nevim, tomu tolik nerozumím. Ale cistou instalaci sem delal pres CD zakoupenyho windowsu. Smazal jsem disky, znovu vytvoril a priradil pameti. Nic vic nic min sem neudelal.

Tak to proved naopak a ty ovkadace nainstaluj, najdes je na strankach vyrobce tvé zakladni desky / NOTEBOOKU, hlavni je ;
1) Chipset
2) LAN WIFI
3) GPU

Zbytek je prozatim nepodstaty.
Po instalaci se stav zlepsil ?

PS ; To prideleni PAMETI znamena CO ?!::):-)

• Tak nic nerozdeluj a nech at si instalace sama vse nastavy automaticky, rozdelit HDD muzes i po instalaci, takle alespon muzeme vyloucit ze nejde o tvuj zasah do nastavení.
*Ani na tu pamet nesahej, instalace si sama pridelí cache kolik potrebuje, coz bude neco okolo 8Mb

No sam bych nic nerozdeloval, jenze pri instalaci se mi do zadnyho oddilu co tam byly nechtel OS naistalovat, kvuli jinymu formatu. Psalo mi to ze OS potrebuje NTFS, tak sem zkousel ten disk zformatovat, nic nepomahalo, az teprv kdyz sem vsechno smazal a vytvoril to znova. Jinak byl jsem na strankach AMD.. vse co mam je aktualni ty ovladace ::)