Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ntb 8Gb rám použiteľne len 3.46gb

Ahojte, mam ntb Win 8, 64bit a je tam 8gb rám a použiteľne len 3.46gb. v Msconfig mam polička odškrtnute, spravca uloh tiež hlasi len 3.46gb. Ntb bol na reklamácii, menili zakladnu dosku može byť chyba v tomto ? ale v niečom inom ?

diky

Dobrý den,

když se Vám vrátil z reklamace už tam bylo 8GB RAM a už vtedy použitelných bylo len 3.46GB?
Máte 64-bit OS (Tento PC -> vlastnosti)?
Kolko Vám detekuje BIOS? (F2 alebo DEL hned pri štarte notebooku)

tak riešil som to s technickom podporov od ntb a povedali mi že 4,5gb rámky využíva graficka karta. Može byť pravda či nie ? graf. karty sú dve jedna interna amd radeon R5 1gb , a externa radeon R5 M330 2gb