Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém so zvukom na TV (cez HDMI)

Mám problém s PC od Digipro a TV Sony Bravia - pri spojení PC s TV cez HDMI mi neprenáša zvuk. Predpokladám problém v zvukom ovládači. Ako nájsť ten správny a nainštalovať ho ? Prípadne, kde môže byť problém?
Veľmi pekne vopred ďakujem za odpoveď.

1. Zkontrolovat ovladač grafiky, na které je to HDMI, popř. ho kompletně nainstalovat (obvykle obsahuje i ovladač zvuku).
2. Nastavit výstup zvuku do HDMI (pravým na "repro" vpravo dole, zařízení pro přehrávání).

dhmizvuk a ja je jedna osoba, nebol som si na druhom PC istý, pod akým menom som tu. Takže v správcovi zar. vidno zvukové zariadenie aj grafickú kartu. Ako by to tam malo byť? Pod jedným zariadením? Nie som si istý, či rozumiem..

A máš vôbec HDMI output na zvukovke povolený? Pozri - PTM klik na ikonu repráčika vpravo dole - vybrať Možnosti ovládania zvuku - malo by tam byť AMD HDMI Output - označiť/aktivovať.
Vtip je v tom, že týmto sa prepojí zvuková karta s HDMI a potom pôjde cez HDMI konektor obraz i zvuk. Bez tejto aktivácie ide len obraz cez HDMI.