Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypadávající internet - nechápu

Zdravim. Před týdnem jsem se přestěhoval do bytu se zavedenou wifi od O2, kde mám problémy s připojením: zcela náhodně mi každou chvíli na noebooku vypadává internet, přitom když si rozkiknu ikonku WiFi tak mi to u dané wifi píše -Přístup k internetu- a vypadá to, že je vše v pořádku. Poté internet zase sám od sebe naskočí. Jednou mi vydrží třeba 10 minut, pak vypadne na 5 a jindy zas vydrží třeba 30 minut a pak teprve vypadne. Když se připojím na stejnou wifi přes telefon, tak tam mi internet vůbec nevypadává a funguje i ve chvíli, kdy mi internet na notebooku nefunguje. Co je ještě zajímavější, už se mi i stalo, že jsem na notebooku měl v jednom okně otevřen FB který fungoval a v druhém okně google/seznam atp které se nenačítali a když jsem zkoušel něco pingnout, tak to taktéž neodpovídalo, přitom internet v prvním okně(facebook) se normálně načítal, dokud jsem neopustil danou stránku. Mysle jsem, že chyba bude na mé straně(HW/ovladače) ale přesně stejný problém má i spolubydlící vedle, ale třetí spolubydlící zase žádné problémy nemá. Víte někdo čím by to mohlo být? Rozbitý router?(zkouše jsem restartovat - ne resetovat a nepomohlo). díky všem

do bytu se zavedenou wifi od O2

kdo ten router spravuje? ať tam nastaví public-dns (třeba 8.8.8.8 a 8.8.4.4)
zabezpečení wifi napevno: wpa2 + aes, žádné volby.

počítač je odspywarován? existují i normálnější prohlížeče, než chrome.

pokud používáš antivirový balík tzv. "internet security", vykopej ho ven.

To robia programy ako torrent, skype, icq a p2p programy. Win10 zacala tusim pouzivat torrent pre aktualizacie. Pri takychto protokoloch je dolezite upradovat aj modem, alebo router a to na taky, ktory ma aspon 128MB RAM.