Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyber NTB

Dobrý den. Po dlouhé době vybírám ntb na kolej.
Potreboval bych neaky notebook prevazne na filmy, práci s kancelářskýma programama a obcasné hraní doty 2, WoW a CoD 4 po lanu.
Mám vyhlédnuté tyto:
https://www.czc.cz/hp-15-15-ac034nc-cervena/173387 /produkt
https://www.czc.cz/acer-extensa-15-ex2511g-35aj-ce rna/181404/produkt

Děkuji za každou radu a tip.

Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu. (karel)

To HP je katastrofa, Ten acer ješte jakž takž, z pohladu výkonu je to dobrá volba, za 10 tisíc ale i tak nesoženete notebook na ktorom by ste v pohodičke mohli hrávať hry, ostatne to "nejak" rozjede (ak Vám občasné lagy, cca 25-40FPS (nekdy len 10-15) na minimálne detaily nebude vadiť),... ak by ste upustily hrania a pridaly aspoň do nejakej kvality, nech ten notebook po roku sa neupečie z hrania, a ať hlavne vydrží aspoň neco pak jde zvážiť: ASUS F540SC-DM005T stříbrný

ostatne za 10 tisíc nič ideálne na hry nezoženiete. Ideálne by bolo prišetriť si ešte aspoň 5-10 tisíc.

ak by ste upustily hrania a pridaly aspoň do nejakej kvality

acer má výkonom navrh, ale i tak nie tolko čo vidíte podla brenchmarku napríklad na notebookcheck.net totiž vysoká teplota = podtaktovanie = nižší výkon.. i tak samozrejme výkonom je na tom acer lepšie.

dá sa to tak nazvač že áno,... do takej hodiny hrania zvládne, viac už velmi ne,... ostatne za 10 tisíc notebook na hranie hier "neexistuje"... za 10 tisíc sa bežne kupujú stroje na slabšiu kancelársku prácu. Ak chcete mať neco na com si zahráte aspoň tieto hry pohodlne bez problémov tak aspoň 15 tisíc je potreba,...

Vím že herní ntb za 10 000 neexistuje :) říkám že od toho mám doma stolní počítač.

jde mi vpodstate jen abych mohl psát zápisky z přednášek, koukat na filmy a občas ze spolubydlícíma zahrát neakou starší hru.

Takže se rozhoduju mezi tím ACER nebo ASUS.

i tie staršie hry dajú tomu notebooku záhul, a notebook bude "mať svalovku",... Když už hry tak ten acer, ostatne nečakajte že Vám vydrží 5 a viac let,... Pri tých teplotách počas hier, no vysoké teploty znižujú životnosť HW.