Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr dataprojektoru do kanceláře

Potřeboval bych pomoci s výběrem dataprojektoru pro občasné prezentace a školení. Cenovka by se ideálně měla vejít i s plátnem do 16000kč. Bohužel s projektory zkušenosti nemám, takže se v tom trochu plácám.
V první řadě půjde asi o volbu rozlišení - v téhle cenové kategorii jsou jak projektory s rozlišením 1280x800: produkt tak i 1920x1200: produkt Chápu, že i těch 1280x800 na prezentace stačí, ale není to tak, že vyšší = lepší? :-)
Prezentace se budou pouštět z notebooku, takže síťové připojení není nutné (HDMI to snad zvládne).
Díky za rady, případné doplňující informace dodám.

No 3 roky nejsou věru moc. :-/
Není pak lepší jít do "starých" DLP projektorů? Jde o to, že ten projektor u nás nebude nijak často v provozu, počítám s provozem do 200 hodin/rok. Zkusím se ještě rozepsat o účelu takového zařízení: rybářská organizace, školí své členy (dospělé i děti), takže občas je potřeba ukázat nějakou rybu, semtam třeba mapu, možná i nějaký ten film o čudlách by se našel....
Samozřejmě by se asi dala pořídit TV (třeba taková: samsung-ue48j6272) ale větší rozměry obrazu budou lepší (místnost má přes 20m) a navíc pro projektor hovoří mobilita - dá se schovat snáze, než TV přidělaná na zdi.