Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přepínač

Zdravím,

mám dotaz ohledně ovládání portů přepínače. Z počítače (výstup USB) bych potřeboval ovládat tiskárny (datový tok) kam co půjde a podobně. Nějaký tip na zařízení? Mám koupený tenhle ale i když sou porty vypnuté nebo aktivní pouze jeden například druhý( tak mi vyšle data na ten první) nechápu proč. Port by fungoval dobře jedině tak, kdyby tiskárny neměly vlastní zdroj, což jaksi nejde.

https://www.alza.cz/premiumcord-7-portovy-d235980. htm

nějaký tip na jiné zařízení?

Děkuji

základní chyba je, že v síti více pc používáš lokální usb tiskárny a pak chceš vynalézat přepínání.

existují zařízení jako usb switch či splitter, záleží co přesně s těmi usb a tiskárnami chceš dělat.
ale škoda peněz, když to rozumněji mohla řešit domácí síťová tiskárna.

Bohužel to nejsou obyčejné tiskárny, jsou to termotiskárny které nemají sítové konektory, chci to resit tak, že všechny 4 tiskárny zapojím do usb hubu (přepínače) a pomocí přepínače chci ovládat datový tok, tak aby to jelo tam kam potřebuju (na tiskárnu co sem si zvolil zapnutím portu na hubu) že uživatel si na přepínači zapne zvolený port ostatní musí být samozřejmě vypnuty aby to jelo tam kam má.

Bohužel, chtěl bych to udělat tím způsobem co jsem psal, protože to bude sloužit jako PC pro tisk etiket. přepínač by byl nejjednodušší. 4 tiskárny, chci tisknout na 4. zapnu port 4. otázka jestli to nejaké zařézení takhle zvládne. testoval jsem přepínač viz níže a i když bylo napájení vypnuto, stále tiskl pouze na jedničku i když byl aktivní port 2.

Budeš mít problém i v tom, že u USB tiskáren není jedno, že máš tiskárnu připojenou na konkrétní USB port, ale pro tiskárnu se vytváří virtuální tiskové porty a tiskne se na ni.
Když máš jedno PC, to ten soft neumí říct, na kterou tiskárnu má tisknout? Pak bys mohl všechny připojit a při tisku si vybrat.

Právě, že při tisku ten výber mít nechci, chci to řešit těma aktivníma portama. Soft to řídit umí ale nechci aby se mi v něm lidi vrtali tak to chci udělat co nejjednoduším způsobem. tak jak to chci já to řešit nejde? Jak teda s těma virtálníma usb portama tak abych mohl tisknou přes ten hub který bude zapojený do jednoho usb?

Najjednoduchšie je mať jednu tlačiareň. To, že im vypínaš usb porty je asi to isté, ako keby si ich vypínal samotné. Programu buď určíš na ktorej tlačiarni má tlačiť, alebo bude tlačiť na predvolenej. Ak to chceš silou-mocou riešiť tak aby sa tlačilo len na pripojenej/zapnutej tlačiarni, musel by bežať nejaký skript, ktorý toto kontroloval a predvolenú tlačiareň podľa toho prestavil.

No já mám taky 2 termotiskárny,ale jsou ještě přes LPT.Prostě buď si to vyberu jednorázově v programu,nebo ve složce s tiskárnami jednu nastavím jako výchozí a na tu to pak jde samo pořád.Takže zaměstnancům udělej na ploše okno pro tiskárny,pravým klikem ji nastaví a jinde vrtat nebudou.Když si ji nenastaví,půjde to na jinou,takže se to asi brzy naučí.

nech si to zbastlit údržbářema ve fabrice, bude to kvalitnější než prasečí značka gembird.

já bych nepřepínal datové vodiče mechanickým přepínačem jak autor, ale na plošák, switche 74hc4066 by připojovaly výstupní datové linky ke vstupním d+,d-
hradla a kontrolní ledky ať klidně přepíná jednoduchý mechanický přepínač, na tom už není co zkazit.

chtělo by to zkouknout, na jakých úrovních/pull-up odporech mají být datové linky "v klidu", ale já to stavět nebudu, tak dalece mě to nezajímá, ti elektrikáři si to najdou.