Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde zvuk na notebooku

Pred nejakým časom odišiel na staršom notebooku (asi r.2007) zvuk. Jedná sa už o starší notebook ale stále funguje a je škoda ho vyhodiť kým sa na ňom dá pracovať alebo si aj čo to staršie zahrať. Na ikonke zvuku svieti chyba NENÍ NAINŠTALOVÁNO ŽÁDNÉ VÝSTUPNÍ ZVUKOVÉ ZAŘÍZENÍ. Skúšal som nainštalovať aj aktualizovať ovládače zvukovej karty aj skontroloval,či softvér nemá vírus ale nič som nenašiel (AVG).
Viete niekto čo s tým? Mohla odísť zvuková karta alebo len chýba ovládač či je niečo vypnuté? Za každú radu ďakujem.
Parametre
Notebook HP Pavilion dv6700
OS 32bit Windows Vista Home Premium Service Pack 2
Procesor AMD Turion 64 X2 Mobile Technology TL-60 2.00 GHz
RAM 2 GB
Grafická karta Nvidia Geforce 8400 M GS

Pokud se to audio vytratilo samo a ne změnou nějakého ovladače či update, muže to byt způsobené nedostatečným chlazením chipsetu a jeho nenávratnym poškozením. První prý odchazi zpravidla audio.
Pred pul rokem jsem sousedovi opravoval nějakou podobnou HP srágoru, přišel na pivo s noťasem pod paží a jestli bych se na to nemrkl, ze to nejde zapnout, ze je jen černá obrazovka. Ze ho klidně vyhodí, používá ho jen občas, ze ma jeste jeden, ale ze mu to nedá ... Evidentně se mu to uz dlouho prehrivalo (vyschly teplo vodivý polstarky) a neřešil to ... Az to chciplo, grafika v BGA pouzdru se "pustila". ... Dali jsme druhy pivko a reflow grafického chipu (na jeho pouzdru a v okolí bylo videt, ze si užíval horka), pak treti pivko, nez to zchladlo a pak dali nový polštářky (soused klempiř nebyl doma, tak jsme neudělali reseni navždy z mědi a pasty :-)) ... a rozjelo se to, obrazovka naskocila a teploty všeho OK. Po třetím pivko odešel s tím, at přijde na pivko nejpozději za dva roky to zas vyměnit ;-) ... Druhy den volal, ze vsechno OK (měl to celou noc zapnuté, jely mu aktualizace), ale ze mu nejde zvuk. Zapojené bylo vse dobre, na netu jsem našel pro ten jeho typ HP, ze ten odchod audia do věcných lovist je obvyklá závada a obvyklý důsledek dlouhodobého přehřívání chipsetu a ze odchod audia je první andělícek odchodu chipsetu ...

Môžem sa pridať? ASUS A6000 SERIES ENTERTAINMENT NOTEBOOK desať ročný mi doteraz bezvadne slúžil. Po poslednej aktualizácii Windows 10 predvčerom mi prestal ísť zvuk. Po zapnutí počítača sa normálne zvučkou ohlási ASUS a začne spúšťať Windows - od tej chvíle žiaden zvuk. Mám: Procesor Genuine Intel(R) CPU T2300 @ 1.66GHz 1.67 GHz, nainštalovaná pamäť 2,00 Gb, 32-bitový operačný systém, procesor typu x86. Kamkoľvek idem po zvuku, všade mi píše, že je v poriadku, pracuje, nemá problém atď., grafické zobrazenie zvuku pekné ale z reproduktora nič.

Nemám tu svojho vnuka a tak neviem ako sem presuniem snímku obrazovky?