Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktování AMD phenon II x4 955

Zdravím všechny může mi prosím někdo trošku vysvětlit jak taktovat nento procesor (AMD phenon II x4 955 BE) a jestli to jde na kolik by ho šlo nataktovat
ZD-Asus M5A97 Pro
RAM-Corsair Vengeance 2x4 Gb 1600 Mhz
Zdroj-Fortron Black Power 550W
Chladič CPU-Gelid Solution Tranquillo
Děkuji za odpovědi

Já to taktil na levné Gigabyte desce a bez voltáže to jede x let na 3.6GHz stabilně, s voltáží provozováno na 3.8GHz a s ještě větší voltáží projel validátorem cpu-z na 4GHz, ale už to nebylo stabilní.
U podobného 2x Athlonu odemknutá 2 jádra a tam byl max 3.8GHz a bez voltáže jede taky na 3.6GHz.

Vše chladí vzduch, jen je zapotřebí mít desku,která jde aspoň trošku nastavit ( vybrat o 500,- dražší než je nejlevnější) ,zdroj nehraje roli, pokud to taky není euro kaše, kde napětí lítá o desetiny voltu!

Nejdůležitější je vědět jaké hodnoty se při přetaktu mění a poupravit je. V dnešní době je to hračka, já tuším na Athlonu XP a na Duronech jsem musel na procesorech pomocí tužky propojovat kontakty a jiné pomocí jehly zase přerušit a rázem se procík změnil o level vyššího :D