Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows XP ani Lbuntu neukazuji WiFI, Xpéčka ani drátové připojení.

Mám na počítači nainstalované Lbuntu a zároven WinXP. WiFi funguje, nebo alespon dalsich deset od sousedů urcite, presto v Lbuntu po kliknutí vlevo dole na ikonku s připojeníma o WiFi ani slovo. Při předchozí instalaci stejneho systemu na tento pocitac wifi naskočila bezevšeho sama, nepotřebovala žádné instalace nebo cokoliv dělat. To samé platí pro windows XP. Ted ale Lbuntu připojení jen přes drát a ve windowsech neukazuje ani to drátové připojení, vůbec. Na počítači wifina funguje určitě, včera normálně šla až do té doby, co jsem smazal lbuntu, nainstaloval xp a přidal ubuntu (virtualbox proste nestacil..) . Zajimavosti je, ze instalace XPcek na tento pocítac trvala skoro 6 hodin. Mohl jsem při instalaci Lubuntu udelat chybu a na záveru instalace nezmáčknout instalaci wifi? Proc ty Windows nejedou ani pres drat? Dekuji.

Povolit wifi jako tady wi-fi tam neni.

Tipuju, že bydlíš v paneláku. Jestli to není tím, že tvoje wifi je "zahlušená" okolními wifinami. Pro začátek bych zkusil změnit pásmo ve tvém routeru. A Win nejde ani přes drát? Máš tam drivery? Těch 6h instalace je neuvěřitelných - i tam může být problém s Win. Vše bych naformátoval a nandal nanovo! Nejdříve XP a připojit přes wifi na net - pak zakázat. A žádných 6 hodin - to je capina! A až pak Linux. 8-)

Zajimavosti je, ze instalace XPcek na tento pocítac trvala skoro 6 hodin.

to je jen varování o nekompatibilitě řadiče na základní desce s diskem - chtělo to zapojit znovu a správně.
hardware tajíš, nepřipadá ti důležitý, ale nebereš v úvahu stáří xp a rok výroby základní desky/jejího chipsetu a ostatního hardware.

nehoupat !

nejtrefnější komentář.

podle toho co píšeš, o instalaci windows a ovladačů nic nevíš.
http://web.archive.org/web/20090515134914/http://p c.poradna.net/a/view/366229-ovladac-zakladni-desky