Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolné vypnutí počítače při nečinnosti

Dobrý den.
Rád bych získal radu jak zamezit samovolnému vypnutí počítače.
Jedná se o starší model notebooku Lenovo. Doposud jsem používal Windows 8 a vše bylo bez problémů.
Rozhodl jsem se pro update na Windows 8.1. Od té doby se počítač sám vypíná. Ovšem nejde o přehřívání ani se nevypne při větším zatížení. Večer nechám notebook zapnutý a jdu spát. Ráno je vypnutý. Všechny nastavení jsem změnil na nečinnost ale stejně se vypne. Při zapnutí se na chvíli objeví poznámka "Obnovování Windows". Dnes se na tmavé obrazovce (po zapnutí) objevilo "zamykání". Netuším co to znamená a nevím kde hledat příčinu.
Prosím tedy o radu. Předem děkuji.
S pozdravem Jan

Pouze mi to napíše Obnovování Windows a notebook normálně naběhne. Kdyby system spadl díky přehřátí tak mi to nejdřív napíše upozornění, že Windows nebyl řádně ukončen a zeptá se mě to jakým způsobem chci systém spustit. Tady ale nic takového není.
Nejsem úplný laik, ale stejně tak nejsem PC expert. Dá se v počítači dohledat jeho veškerá činnost? Myslím teď jestli bych v nějakém výpisu nalezl kdy se vypnul a popřípadě co bylo impulsem k tomu vypnutí.