Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký zvolit notebook?

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jaky notebook zvolit. Na výběr mám momentálně tři. Popřípadě bych vás chtěl poprosit o radu jaký jiný ntb. zvolit v této cenové relaci. SE stejnýma parametrama či lepšíma :)
Všem moc děkuji.

https://www.czc.cz/porovnat?code=183968&code=19528 5
https://www.mironet.cz/asus-f556ubdm064t-156quot-f hd-intel-i56200u-23ghz-8gb-2tb-gf-940m-2gb-dvdrw-w 10-zlata+dp261712/#194006565

nejlepší noteboky jsou asi Asus , Acer - nízká cena za výkon:vzhled
Ultrabooky Lenovo se zase pyšní podsvícenou klávesnicí a dotykáčem - nízká cena za výkon:vzhled
nekupuj si notebooky HP , Apple, Prestigio. vysoká cena, slabý výkon, vzled nic moc...
základní parametry Asusu za 8000kč a HP bude se stejnýma parametrama za 15000kč

Ten ASUS F556UB-DM064T si budu taky kupovat, takže koukám, že máš stejný myšlenky jako já. :-)
nedávno jsem koupil https://www.tsbohemia.cz/lenovo-ideapad-yoga-500-1 5-80r6002uck-_d231432.html

No nevím jestli je Acer opravdu nejlepší, ale osobně bych ho nechtěl.
Opravoval a testoval jsem spoustu notebooků, jako nejhoší byly HP.Výrobce
do nich nainstaloval tolik SW, na slabém HW náročné aplikace, které běžný
uživatel nikdy nebude potřebovat, aplikace, které maximálně zpomalují systém
a po jejich odintalací se rychlost 5x zvýšila. výrobce si nastaví svoje práva,
kreré nikdo nezmění, a jejich SW nemůže odinstalovat.
Asus, ani acer toto nědělá. Lenovo tam také instaluje všeliaké blbosti, nejsou
závislé na výkonu HW, ba naopak zvyšují výkon jdou jednoduše odinstalovat.
Jenže u výkonného NTB to je zbytečné, když tam maj téměř nulovou technologii.