Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wordpad - win10 - reinstalace

Zdravím,

při instalace nových ovladačů pro tiskárnu jsem nechal otevřený jeden dokument ve wordpadu a zdá se, že tím došlo k poškození wordpadu jako takového (resp. od té doby nefunguje).

Při spuštění je okamžitě zobrazena pouze hláška: Program přestal pracovat s možností pouze zavřít.

Zkoušel jsem komplet zkopírovat složku C:\Program Files\Windows NT\Accessories z jiného počítače (zase problém,že pro jakoukoli úpravu této složky se nad ní musí převzít práva), bohužel tím se to neopravilo.

Zkoušel jsem přes cmd (jako admin) spustit příkaz: sfc /scannow
což doběhlo s hláškou, že to nějaké poškozené soubory našlo a opravilo je to, nicméně wordpad padá pořád.:x:

V nainstalovaných programech ho nikde nevidím, v Zapnout nebo vypnout funkce systému windows rovněž nic jako wordpad není.

Tuší někdo jak se dá wordpad odinstalovat a znovu regulérně nainstalovat ? Opravdu se mi nechce kvůli tomuto přeinstalovávat windows. (windows jsou originální)

Rady typu ať používám jiný textový editor nepotřebuji.

Wordpad je ve složce Windows. Pří instalaci čehokoliv je vždy napsáno: Uzavřete všechny programy ...

Pokuds to pohnojil (a nějaké kopírování složek odněkud asi není vhodný způsob), je reinstalace asi nejrozumnější ... a tolik to nebolí.

Možná v nižších verzích Windows je ve složce Windows, ale ve Windows 10 je ve složce Program Files\Windows NT\Accessories\,jak již psal tazatel. Bod obnovy by měl pomoci, pokud ne pak souhlasím, že reinstalace je namístě.