Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako vytvorit tento fotoefekt?

Hello,
chcel by som si vytvorit fotku aku ma typek na tejto adrese: http://www.vanderkleij.com/index.php?go=artist&id=3 5

Konkretne ma zaujima:
1, Ako vytvorit to vodorovne pruzkovanie cez fotku
2, Ako urobit tie rozplynute okraje (ako ma tricko)
3, Ako vytvorit ten priesvitny tien tvare nalavo

Ak budete vediet poradit aspon s jednym efektom, aj tak diky. Mam Photoshop, popripade poradte aj daco ine...

Změna kategorie, původně: Tipy, triky (host)

alebo aj GimpShop: gimpshop.com sice, ked uz dotycny ma APS :-)

ale k dotazu v APS:

1. roletovanie:

vytvorite si Novy dokument (Ctrl + N), trebars 1*2px, date Transparent background a Brush tool-om spravite jednu bodku, hore ci dole, to je jedno. v hornom menu Edit > Define pattern > pomenujete > OK.
vo vasom obrazku spravite novy layer, navolite Bucket tool, hore zmenite v roletovom menu na Pattern, zvolite predchvilou definovany/vytvoreny a kliknete do obrazka. hotovo

2. "tien"

skopirujete si povodny obrazok do noveho layout-u, presuniete do lava, nastavite Opacity na takych 15-25%.

3. "rozplynute okraje"

k povodnemu layoutu tvare prirobite Mask (na spodku palety Layers je na to tlacitko ;-)), vezmete Brush tool, nastavite velkost a "premalujete" tvar, nastavovanim Hardness budete upravovat rozplyvajuce sa okraje. chce to cit. da sa to aj inymi sposobmi. :-)

pomohlo?