Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem špatný dotyk+gesto

Zdravím ! dnes se mi stala docela velká nepříjemnost .. přestal mi na půlce mobilu fungovat dotyk a já nemůžu zadat odemikací gesto, jak dál ? potřebuji se dostat dovnitř a všechny fotky a tak dostat ven, nějaký nápad ? první co jsem zkusil bylo připojit usb do pc ale je potřeba to potvrdit na mobilu a na tom to samozřejmně nejde.. díky moc za všechny rady :/

Jj, u těch novějších mobilu je to jasna volba. Vymenu skla s novým LOCA nebo i komplet LCD s digitizerem jsem delal zatim jen na typech Samsung S2 a S3, komplet renovace včetně frame, dvakrát i výměna SMD mikrofonu apod, tam se to cenově vyplatilo (AliExpress za babku).
Ale u těch starších krámů typu Cx od Nokie to občas jde rozchodit rozdělanim, vycistenim a rekalibrací, nez to chcipne úplně ...

Díl je správný, ale samo o sobě to nestačí.

Budete potřebovat jeste:
- horkovzdušnou pistoli (hot plate je lepší, ale taky ho nemám)
- Infra teploměr pro kontrolu teploty displeje při odstraňování původního digitizeru (bude asi zality v UV LOCA lepidle)
- 3M 2 mm pásku, 3M velkoplosnou pasku (oboustranne, lepicí)
- skalpel, prisavku, pinzetu, sadu sroubovacku (asi i na torxy, xperii neznam)
- UV LOCA rozpouštědlo, UV LOCA glue lepidlo, IPA, mikrovlaknove malé utěrky
- kreditku, trsátko, plastové ziletky či neco obdobneho
- oboustrannou lepicí pásku (při přilepení mobilu na pracovní podložku se mnohem lépe odstranuje původní digitizer, mate volné ruce a nepotrebujete ochrannou rukavici co vydrží vysokou teplotu
- UV lampu (dá se nahradit umístěním na x hodin na slunce, ale lepší je UV lampa na rychle zatuhnuti lepidla v rozích a okrajích a pro odstranění proteceneho lepidla do stran mimo digitizer, po vyčištění pak nechat "dopect" pod UV lampou nebo na slunci z obou stran
- ideální je malý domácí vyvijec vakua pro uchování potravin v pytlicich pro rovnoměrne rozteceni LOCA lepidla (prstama nevyvinete všude stejný tlak a tam, kde bude méně lepidla, se časem za par týdnu objeví bubliny)

Dá se to udelat i bez UV LOCA, ale budou tam "bubliny" a časem asi i prach mezi digitizerem a displejem, pravděpodobně to uz neutesnite tak, jako ve fabrice na IP67

Mrkněte na YouTube, hledejte Sony xperia GO digitizer replacement, bude tam toho hafo a udělejte si obrázek, zda do toho půjdete sám nebo si to necháte udelat nekde za cenu kolem 1500 kc

No neni to fakt úplná sranda to dobre vyměnit :)

Ale vse potřebné se dá sehnat za par babek na AliExpress. Typická cena kolem 13-14 USD za set pro daný mobil (nástroje, digitizer-sklo, utěrky, lepidlo, rozpouštědlo, hadriky, UV lampa, 3M pásky) včetně dopravy zdarma, Clo ani DPH se neplatí, jen to trvá tak 5 týdnů, nez to dorazí. Pak uz stačí mít jen tu pistoli, teploměr a odvahu :)

Mohl by, viz odkaz na hledání YouTube výše. Ale úplná sranda to neni. Hlavně při odstraňování původního digitizeru při nahříváni původního lepidla mezi LCD a digitizerem. Při nízké teplotě při odstraňování digitizeru se tento bude moc držet LCD a zlomí ho. Při přehřátí LCD zmeni trvale barvy v prehratych místech nebo odejde úplně ... Opet viz YouTube