Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převod disku z mbr do gpt

Ahoj potřebuju poradit s převodem disku z mbr do gpt. Zkouším to přes diskpart, ale vždy když dám "convert gpt" tak to napíše, že zadaný disk není převoditelný. Nelze převádět například disky CDROM a DVD. Nevím co s tím. Disk je čistý nebo se tak aspoň tváří. Když ho chci najít v průzkumníkovi Windows tak ho nenajdu. Nezobrazí se..nevíte co s tím?

GParted je velmi jednoduchy na obsluhu, jen z neho nabootujes.
• Po spustení zadej : nastavení Spustení : Normal, pak zvolís klavesnici CZ (nebo nákou QWERTY)
• Následovne se spustí GParted, tam zvol Nová Partition/Table => GPT
NEZPOMEN POTVRDIT !! /*Ta zelená fajka Apply
[TiP] ~ Pro jistotu muses odpojit ostatní HDD od základní desky, aby jses nespletl pris volbe HDD ;-)

[img=http://www.ibm.com/developerworks/library/l-gpt/figure002.jpg]http://www.ibm.com/developerworks/library/l-gpt/fi gure002.jpg[/img]

GParted : gparted.org
Stáhlé soubory jen PREKOPÍRUJ na USB klíc (Fat32)

těch důvodů může být celá řada, jmenovitě mě napadá:

- nová deska, kterou W7 neumí ovladačově
- disk zamčený ATA passwordem (typicky u disků vytažených ze značkových PC/NB Dell, HP, Lehovno)
- vadný disk (ale to je hodně nepravděpodobné)

BTW Lin partition by neměla dělat potíže.

Můžu jen zopakovat, že jdete všichni špatným směrem

• Proc ?
• V "Gparted ho videl" (podle mne ho v GP jen nastavil ale NEAPLIKOVAL, nebo aplikoval ale ma ho RAW, nebo mu po prechodu na GPT nepridelil partition), navic GP umi pracovat prakticky se vsemy formaty. Formatovat disk pod WIN neni podminkou, jestli ho nevidi pod WIN, tak bude zrejme proto, protoze ten DISK neni "Online".
*Overeni vadnych sektoru, pres Live CD snad teké neni problém.