Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smrad z PC case + príčina

Takto si pracujem pri PC, iba som na nete, žiadna hra, v tom zacítim akoby sa niečo pálilo. Ihneď zapínam SpeedFan a HWmonitor, teploty mi ukazuje v norme. Skúšam na dotyk HW, všetko OK , chytím RAMky, zamrzne mi PC. Resetnem a pokus/omylom zisťujem že jedna RAMka alebo slot mi blbne. Po jednom ich skúšam. Pri jednom mi vôbec neštartuje. Neskôr zisťujem že ani jeden mi nejde. Tak ich vyberiem všetky a po vložení mi zase idú. Smrad pretrváva. Ledva sa dotknem ktorejkoľvek RAMky, PC sa mi resetuje. Memtest86 nenachádza chybu, teploty v norme, stále cítim spálený smrad. Teraz neviem ako zistím či mám zlé RAMky alebo už mi doska doslúžila. Nemám druhé PC.

Vím (chcel som len postrašiť), i tak ale manipulovať s ramkami za behu PC je... práve že vätšina MB je tak konštuována že tam sú rôzne "pojistky" a ochranné obvody.

Bohvie či tie ramky tak nesmrdia práve z toho.

Jemný pach pálenia umelej hmoty.. už som cítil také keď mi na HDD doslova vybuchol tranzistor...vtedy to bol veľmi silný pach.. toto je ako keby ventilátor stále odniekiaľ vháňal jemný spálený pach.. cítim ho iba keď som od otvoreného CASEu 10-20cm... prvýkrát včera to bol intezívny pach v celej miestnosti...

Dokázal jste vůbec přečíst, a co horší, i pochopit, co jsem napsal? Nebo jste si nedal ani tu námahu?! Strčil jsem vám to až pod čumáček, včetně ukázky fotografie štítku toho elektrického zdroje! Že by bylo záhodno prozradit konečně i celkovou HW konfiguraci, k tomu čas ještě nenadešel.

...a prečo vlastne riešime zdroj ?...

Protože! U el. zařízení se obvykle postupuje od zdroje. Jestli je to níže nalezená atrapa, pak je to nejen výkonově slabší než skutečný zdroj, ale ten šunt není vůbec projektován, aby maxima vůbec byl schopen vydržet. Čas do odchodu do Křemíkového nebe, spolu s nějakým kamarádem, je dán pohyblivou a proměnnou bulharskou konstantou.

se smradlavým pc tu byl naposled oblíbený problematik, který už podle váhy pc poznal, že mu v servisu vyměnili chcíplý zdroj.
použij jeho geniální intuici a udělej totéž.

že jsem tak smělý: co se těm ramkovým slotům stalo a který trotl s nimi kvedlal, že jsou nefunkční a nemají stabilní kontakt?

a prečo vlastne riešime zdroj ?

když něco smrdí a není to vidět, obvykle je to zdroj. našlo by se v něm pár namáhaných komponentů, u shitových výrobců poddimenzovaných a přetěžovaných.

osahávat ramky za chodu je nezvyklé, ale pokud to neděláš v polyesterovém svetru, nemělo by to mít vliv.
když to má vliv a jsi bez svetru, podezírám mechanický kontakt slotu pro ramku.
jistě, taky se to mohlo stát samo, to je u pc nejčastější příčina závad.