Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr TV - do 25 000 Kč

Přeji klidné nedělní odpoledne, mistři :-)

Již delší dobu pokukuji po nějakém novém zdroji obrazu do mého pokoje, ale v tom nepřeberném množství jsem bezradný. A proto, než do něčeho investuji pár zlotých, rád bych si nechal poradit od chytřejších.

Předem bych rád upozornil, že nejsem posedlý dnešní dobou a nejedu po 4K. Takže jsem byl názoru, že si vystačím s obyčejnou FHD. Když po troše toho brouzdání ale vidím, jak se věci a ceny mají, zdá se mi hloupost pořizovat FHD, když 4K začíná už mnohem hlouběji, než je můj rozpočet.

Něco k mým skromným požadavkům:
Nebudu na TV dělat nic jiného, než občas čučet na pár běžných programů, takže jakékoliv vymoženosti jsou pro mě přepych. Nebudu k TV připojovat 10 dalších periferií, nehodlám na TV surfovat po netu, ani jakkoliv nahrávat, propojovat s founem, atd.. Tedy jedinou samozřejmostí a nutností je asi kodek "DVB-T2/H.265/HEVC".

Říkal jsem si, že do 20k musím sehnat dostatečnou kvalitu, ale kdyby bylo něco jóóó exkluzivní, byl bych ochoten do toho nacpat do 25, ale to je fakt konečná hranice.

Možná se hned naskýtá myšlenka, že mou potřebu by uspokojila telka za 10k. Tu ale nastává ten fakt, že mě jde hlavně o uhlopříčku, což je asi ten nejhlavnější požadavek. Mám možnost v rodině denně sledovat cca 120cm a říkám si, že když už ta má investice, takže by to mohlo být něco lepšího. Nejvíce se mi objevují 139cm a to by pro mě byl asi ten ideál :-)

Pokukuji po těchto:
https://www.alza.cz/55-lg-55uh600v-d4026429.htm?ca tid=18849604
!!! https://www.alza.cz/55-lg-55uh6157-d4026430.htm?ca tid=18849604 !!!
https://www.alza.cz/55-lg-55uh625v-d4026431.htm?ca tid=18849604

Nechci to nějak hrotit, chci vzít něco okolo 20+k a být spokojen s obrazem, to je asi tak vše. Ale nerad bych šlápl vedle. Moc rád uvítám jakýkoliv návrh v této cenové hladině (pokud možno ten nejlepší).

Děkuji za přečtení a děkuji těm, kteří mi věcně poradí.
PS: Obzvláště bych uvítal radu od p. Sambilionka. Mám za to, že to je TV mistr :-)

Dík, ježku :-D

Popravdě jsem tuhle taky zkoumal. Nevím, jak velký dopad na obraz má ta funkce či vlastnost HDR, ale zdá se mi, že taková TV pak bude mít ještě hezčí obraz. Má ho i ta má postnutá: https://www.alza.cz/55-lg-55uh6157-d4026430.htm?ca tid=18849604 Jaký je třeba rozdíl v těchto 2?

Viz další porovnání: ta tvá vs: https://www.alza.cz/55-lg-55uh625v-d4026431.htm?ca tid=18849604
Jak mám ku*va vědět, která je lepší :-(

Stojíš si tedy za tím, že tvá postnutá je nejlepší volba do 25k? :-)

Stručně má ta FHD lepší kvalitnější panel, což čím větší uhlopříčka tím líp.Ve 4 K nikdo nevysílá a jen tak nebude akorát marketing.Ohledně porovnání obrazu ti neřeknu, každej má jiný nároky někomu stačí i nejlevnější Tv z marketu,ostatně si tam pročti to forum tam máš na tohle plno názorů i od uživatelů na UHD.Moje rada pořádně si to tam pročíst a optat se než něco koupíš.:-)