Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zrychlenie optiky problem

/Zdravim, mam taky problem ze dal som si zrychlit internet optiku v byte z 40/4 na 300/30 avsak meranie ukazuje tieto hodnoty viz. obrazok.

mam router od tcomu stary draytek vigor 2110g, kde myslite ze je problem? je mozne ze v routri alebo v nejakom kábli?

[rychlosti.jpg]

Abys vyuzil 300Mb, potřebuješ router, který má gigabitové porty a pak být připojen doma k routeru kabelem.
Ten tvůj router má 100Mb porty, takže těch 200 Mb máš k ničemu. Takže požádat poskytovatele, aby ti k tomu tarifu dal odpovídající router.
Jestli jsi připojený přes WiFi, pak z toho víc nevyrazíš.

Routre od Telekomu nebrat. Maju zvlastnu vlastnost predavat zakaznikom podivnosti.
Predpokladam, ze si meral cez wifi, meraj kablom a uvidis rozdiel.
Zaroven si vhodne zvol server na meranie, mne minule davali vsetky servre v BA na speedteste o 10Mb horsie vysledky ako SWAN, takze odskusaj pre istotu vsetkych 5, ked budes merat.
Samozrejme pri prechode na 300Mb vymenit za vhodnejsi router...osobne by som tam dal Mikrotik s 1Gb portmi.