Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Návrh software - reportovací log

Pěkné den, vážení,

potřebuji sestrojit rozumný obsah crash-reportu pro budoucí aplikaci.
Aplikace zatím není nikterak příliš konkrétně navržena, takže bych potřeboval nějaké návrhy, či nápady.
Eventuelně odkazy.
Od crash-reportu si slibuji co nejlepší informace o typu pádu aplikace, pro její budoucí ladění.

Chápu, asi je potíž, že se ptám dost obecně, ale chodí sem rozumní lidi, jako JaFi, či los.

Jaké údaje pomohly při návrhu aplikací zrovna Vám?

Předem díky za (smyslné) odpovědi.

To ZNAČNĚ závisí na tom, co ta aplikace bude dělat. Někdy je dobré prostě zapisovat "průchody" všemi funkcemi, někdy je dobré protokolovat nějaká "data" ... prostě obecná odpověď není. Pokud už to slušně funguje, stačí třeba průchody "hlavními" funkcemi atd. Ale určitě je dobré už v základu dát nějaké přepínače "rozsahu" protokolu - úplný, částečný, minimální ...

Takto. Mě jde o to, jaká data logovat.
Obecně tedy upřesním, jde o webovou aplikaci, která bude komunikovat s aplikacemi nativními a ovládat je.

Prostě co už logovat a co ne.

Konkrétně mě napadá:
- jména aplikace(í)
- verze aplikace
- doba běhu JS na klientovi

... co ještě užitečného?
Formát bude asi JSON.

No to musíš přece vědět ty, co ti pomůže najít chybu ... nikdo netuší, co a s čím děláš. A když se to neosvědčí, přece není problém tam cokoliv doplnit. Jen s tím prostě při návrhu počítat a ne to tam "dolepovat". Mít na to třeba funkci a tu pak modifikovat.