Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aké okuliare k 3D monitoru

Zdravím, mám monitor ASUS VG248QE. Chcem sa spýtať, či sa dá nejako nastaviť 3D obraz, ktorý by som sledoval s obyčajnými pasívnymi okuliarmi (ktoré mám z TV) alebo je potreba zakúpiť nejaké špeciálne. Skúšal som hľadať na internete návody a taktiež som skúšal nastaviť 3D obraz ale neúspešne. ďakujem

Panel pasívneho 3D TV je opatrený špeciálnou polarizačnou fóliou.
Takže pokiaľ monitor nie je vybavený pre túto technológiu, tak Ti okuliare pre pasívne 3D nepomôžu.

Recenzia síce píše, že monitor podporuje zobrazenie 3D ale nepíše akým spôsobom.
Najskôr je pravdepodobne schopný používať aktívny princíp, t.j. rýchle prekmitávanie obrazov pre pravé a ľavé oko, k čomu potrebuješ samozrejme aktívne okuliare a synchronizáciu okuliarov s Monitorom

zdá sa, že môj predchádzajúci príspevok nie je definitívnym verdiktom, narazil som na takéto popisy a diskusie, podľa čoho monitory (všeobecne) môžu byť vybavené i pre pasívne 3D:

http://www.zive.sk/forum/monitory-tlaciarne-skener y/48725/3d-herny-monitor/

ALE!
vo veľmi podrobnej a odbornej recenzii:

http://www.svethardware.cz/recenze-asus-vg248qe-hr aci-zbystrete/37624

nie je pre tento monitor o 3D ani len zmienka! Čo je dosť divné, nie?

No v inej recenzii:

https://www.monitornerds.com/asus-vg248qe-best-144 hz-1080p-monitor-2016/
píšu:

"The 3D module comes with Nvidia’s Light Boost Technology, providing the smoothest 3D gameplay experience possible, which of course, requires appropriate 3D supported Nvidia Graphic Card before it can be used."

A vzhľadom na to, že 3D tu spomínajú stále v súvislosti s obnovovacou frekvenciou, napovedá to o aktívnej technológii.

Proste: chaos...

Odporúčam prečítať čo najviac týchto recenzií a priblížiš sa pravde, podľa ktorej sa zariadiš