Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dva operacni systemy

Dobry den,chci si nainstalovat 2 win xp z duvodu bordeleni pc detmi,zajimaji me vase zkusenosti pripadne nevyhody,jak je to s bezpecnosti,prunikem viru,na co si mam dat pozor a cim nejlepe rozdelit disk bez formatovani.Dekuji za vsechny rady.

Rozdělení disku bez formátování (a bez ztráty dat, pochopitelně) lze, např. nástroji PowerQuestu či Arconisu. Ale... zálohovat, zálohovat, zálohovat!!! Ono to totiž občas nevyjde...

2x XP na disku znamená i 2x zakoupenou licenci, jen tak na okraj.

pokud máš teď celý nerozdělený disk pro systém, jsi sebevrah.
najdi si tu někde výraz "partition manager". jenže za relativně bezpečnou operaci jde označit zmenšení/zvětšní oddílu (a vytvoření nového), ale do rozdělení nějak zaplněného disku bych se nehrnul ani náhodou, tam to vidím na zálohovat na jiný disk. nebo fuentův malý 20gb extra systémový disk.

ve stávajících windows máš nejjednodušší přidat další velmi omezené účty - pamatuj že vše co neuhlídáš ti rozdrbou, zavirují, smažou a znefunkční.

pro samostatné druhé windows si tu najdi výraz "dualboot".

s aktivací nevidím problém, je to na stejném železe, když tvoje licence nepůjde automaticky, odpípáš ji tónovou volbou plechové hubě, nebo nejdřív asertivně pohovoříš se zaměstnanci ms, žes prostě přeinstaloval, noa?

disk mam rozdeleny,klasika C D,jeste mi doslo ze nainstalovat dalsi hd je problem se zarukou pc,zatim se branim pouzivanim acronis secure zone ktera je perfektni na rychle obnoveni,omezene ucty mam vytvorene ale neni to uplne ono,dekuji za nazory vsem a pamatujte si ze Herodes ,panecku to byl kral !