Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel obrázek

Dobrý den,
je možné, aby šlo vyhledávat v Excelu obrázek podle čísla daného obrázku.
Třeba zadám 001 číslo obrázku a ono ho to vyhledá který je umístěný v počítači ve složce.

Popřípadě jak by to šlo.

Děkuji za odpověď

...formulácia chaotická a neúplná...

Akože Ti má povedať, či ho našiel a v akej zložke?
Na to má Windows nástroj na hľadanie zložiek, či súborov...

Alebo chceš nájdený obrázok importovať do Excelu?
Aký to má význam?

Alebo máš do Excelu povkladané obrázky a chceš zobraziť ten, ktorého číslo zadáš?
Napr. naprogramovať Pexeso?
Áno, šlo by to.

Nie, vzorcom sa obrazok vyhladavat neda. Vyhladavacim vzorcom typu SVYHLEDAT sa da vyhladat len OBSAH inej bunky, aj to len v ramci Excelu (ci uz v tom istom alebo inom subore), nikdy nie v adresarovej strukture Windowsu. Funkcia na vyhladanie obrazka v Exceli neexistuje.

Ale k Tvojej prílohe:
ak si do Excelu povkladáš takýmto spôsobom obrázky, pričom pri každom obrázku budeš mať jeho názov (ako tu napr 001), tak jednoduchým hľadaním (CTRL+F) sa prepneš na hľadaný obrázok. Pokiaľ budeš mať obrázky so svojimi názvami vo viacerých hárkoch, nesmieš vo vyhľadávacom nástroji zabudnúť zapnúť vyhľadávanie v celom súbore, nielen v aktuálnom hárku.

Ale toto sa odlišuje od formulácie Tvojho dotazu, kde spomínaš nejaké zložky...

Ja som reagoval na dotaz vo veci vyhladavania obrazkov cez Excel.
To sa da tak, ako som popisal a moj popis bol sity na prilozeny vzorovy subor
Samozrejme, vkladanie obrazkov do Excelu kvoli vyhladavaniu, je nezmysel.

Bolo by asi dobre presne povedat, co potrebujete a nie pytat sa, ci sa daju v Exceli vyhladavat obrazky.

Ale pisal som aj to, ze obrazky (subory, ci adresare... Obrazok je tiez subor) sa podla roznych kriterii daju v PC vyhladavat bezne vyhladavacim nastrojom Windowsu (Start-hledat)