Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s RAM

Dobrý den.

Mám problém s RAMky v mém PC. Jde o to že jsem měl základní desku s 2 sloty pro RAM, ve kterých jsem měl zapojené 2 512Mb RAMky. Počítač se mi ale začal náhodně vypínat, někdy po 2 minutách, někdy po půl hodině. Zjistil jsem že je to práve RAMkama. Tak jsem vyzkoušel jednu 2GB ramku. Problém je, že když ji zapojim samostatně, speaker zapípá (1-4-2). To jsem vyhledal, že by měl být problém právě s RAMkou, at ji zapojim do druhého slotu. To nepomohlo. Zvláštní ale je, že pokud zapojím novou RAMku do slotu 2 a jednu ze starých RAMek do 1. slotu (blíž k procesoru) tak nic nepípá ale zároveň se ni nezobrazí. Nemáte někdo s tímto zkušenosti?

PS.: Hardware jsem nevypisoval protože mi to nepřišlo nutné, v případě potřeby vypíšu.

Myslel jsem spiš, že se najde někdo s všeobecným řešením. Každopadně PC je celá sestava IBM Thinkcentre A52 8326, snažím se najít přesnou specifikaci na internetu, staré RAM jsou ADATA M2OAD5G3H3167I1C52 DDR2 512MB a NANYA NT512T64U88A0BY-37B DDR2 512MB a nová RAMka je PATRIOT PSD2G8002H 2GB DDR2 na základovku Thinkcentre D33006

manuál k tvému krámu máš před jistě sebou. tam bude napsané, jaké maximální kapacity modulů (na jeden slot) ta deska umí.
a druhá důležitá věc: ty staré moduly měly organizaci single sided, nebo taky označované single bank.
nová ramka je zřejmě double sided.

tvoje deska podporuje max 2x1gb ram: https://support.lenovo.com/cz/cs/documents/pd01386 6
konkrétně u tvé desky ale tvrdí, že max 512mb moduly - budeš muset polistovat svým manuálem, lenovo odkazy na manuály nefungují.

v neposlední řadě bych zvážil možnost celý krám vyhodit.