Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vybiram switch

Ahoj,

Myslel jsem si, ze na switchi se neda nic zkazit, tak jsem si koupil 8-port Edimax - ten se obcas proste zasekne a zmatene si blika vsema ledkama. Ted jsem si koupil 8-port Netgear a odvaril jsem ho hned druhej den, proste mu sviti kontrolka c. 5 a neswitchuje. Potreboval bych tedy poradit neco kvalitniho, co se neseka.

Predem dik, Ondra

Používám 8port switch Gembird, v zásuvce je zapojený už 27 měsíců a nebyl ještě nejmenší problém. Žádné restarty netřeba, vše běží tak jak má, akorát trafo v prvním týdnu nepříjemně bzučelo.

už druhý switch... ::)
díky neustálému stěhování různých krámů po dílnách to běžně "dočasně" řešíme switchem, v případě náhlé potřeby není čas nic objednávat. protože místní obchodníci místo zavedené kvality nabízejí přes pult výhradně "cenově nejvýhodnější" zboží které jde nejvíc na odbyt, prošly mi rukama snad všechny shity co se dají koupit. nic z toho neodchází - snad jen občas poddimenzované železné minitrafo u některého výrobce, vymění se za jiný zdroj. všechny home-switche všech obskurních značek se drží.
proti tomu srovnatelný značkový 3com home-office switchík nikdy nepřežije výpadek napájení s příslušnými poruchami, je ho třeba extra napájením resetovat.

že by: ty zdroje obvykle taktak stačí na 5-portovou verzi, a obsazené 8-portové mají proto problém? přikuř tomu větším adaptérem.

pouzivam od Zyxelu, naprosto zadny problem, bez resetu pul roku. S trafama je problem jiz nekolikrat se mi stalo, ze jsou na mensi zatizeni hreji jako prase a do pul roku odejdou. Nekdy vezmou sebou i switch. Pokud je switch trochu kvalitni ma aspon zenerku, tak se to da opravit, jinak na smetiste. Ale kdo by se s tim drbal za 400Kc ze ? Ty co maji zdroj uvnitr jsou lepsí a navrh zatizeni odpovida primo zarizeni.